XXIII Turniej o Puchar Tymbarku pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie Jacek Karwowski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 478 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

24.04.2023 r. w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbył się XXIII powiatowy Turniej o Puchar Tymbarku” pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego w kat. U-8 i U-10 chłopców.

W turnieju wzięły udział drużyny z terenu powiatu radzyńskiego z Czemiernik, Komarówki Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i Kąkolewnicy, które rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych U-8 i U-10 chłopców. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięskie drużyny puchary i statuetki. Fundatorem statuetek dla najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza jest Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Kategoria U-8 chłopców.

I miejsce - SP Komarówka Podlaska – awans do finału wojewódzkiego

II miejsce - SP Kąkolewnica

Królem strzelców w kat. U-8 chłopców został Szymon Zalewski z drużyny SP Kąkolewnica, której trenerem jest Jacek Karwowski, natomiast najlepszym bramkarzem został wybrany Maciej Chomiuk z drużyny SP Komarówka Podlaska, którą prowadzi trener Krzysztof Klimiuk.

Kategoria U-10 chłopców.

I miejsce - SP Nr 2 Radzyń Podlaski – awans do finału wojewódzkiego

II miejsce - SP Kąkolewnica

III miejsce – SP Komarówka Podlaska

IV miejsce – SP Czemierniki

Królem strzelców w kat. U-10 chłopców został Aleksander Biernacki z drużyny SP Kąkolewnica, której trenerem jest Krzysztof Brygoła, natomiast najlepszym bramkarzem został wybrany Sebastian Sawicki z drużyny SP Nr 2 Radzyń Podlaski, którą prowadzi trener Andrzej Marcinkowski oraz trener Jacek Zakrzewski.

Turniej o Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN od 23 lat. Od 2007, Sponsorem Generalnym Turnieju jest marka Tymbark. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. 

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

Główne cele Turnieju to:

  • dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

XXIII Turniej o Puchar Tymbarku w kat U-8 i U-10 chłopców zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego i koordynatorzy eliminacji powiatowych Krzysztof Brygoła i Jacek Karwowski. Głównym sędzią zawodów był Cezary Michaluk. Obsługę medyczną zapewniła Pani Teresa Sawicka pielęgniarka szkolna.

Jacek Karwowski

 

Najczęściej czytane

Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego: Uhonorowanie wybitnych Sportowców i Trenerów

Nagrody Sportowe Starosty Radzyński…

28 Maj 2024 Powiat wspiera

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

27 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu