Agnieszka Włoszek Radną Rady Powiatu Radzyńskiego

Radna Agnieszka Włoszek podczas ślubowania Radna Agnieszka Włoszek podczas ślubowania fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 163 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

27 kwietnia 2023 roku odbyła się LIX sesja Rady Powiatu, podczas której pierwszym punktem po otwarciu obrad było złożenie ślubowania przez Radną Agnieszkę Włoszek.

W Postanowieniu nr 12/2023 komisarza wyborczego w Białej Podlaskiej w sprawie obsadzenia mandatu Rady Powiatu Radzyńskiego w paragrafie pierwszym postanawia się o wstąpieniu na wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 1 właściwym dla wyboru Rady Powiatu Radzyńskiego. Mandat objęła Agnieszka Włoszek, kandydatka z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość, która w wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 roku uzyskała kolejno największą liczbę głosów, a nie utraciła prawa wybieralności oraz nie zrzekła się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

Przed zaprzysiężeniem głos zabrał Starosta Radzyński: - W imieniu Zarządu Powiatu Radzyńskiego chciałbym serdecznie podziękować za ten okres ponad 4 lat pełnienia misji radnego przez Jarosława Ejsmonta. Pamiętamy, że w tym okresie, przez pierwszy rok kadencji Pan Jarosław pełnił funkcję wicestarosty, był też przewodniczącym Rady Społecznej radzyńskiego szpitala oraz Komisji Zdrowia. Chcę za to serdecznie podziękować, lecz niestety inne obowiązki sprawiły, że nie mógł być tutaj z nami, bo na pewno lepiej by było gdybyśmy mogli to zrobić przy jego obecności. Chcę powiedzieć, że te działania, które prowadził Pan Jarosław z całą Radą na terenie szpitala to powód do naszej dumy i satysfakcji. Jednym z głównych terenów naszych sukcesów są sprawy służby zdrowia i co do tego jesteśmy wszyscy zgodni. Te osiągnięcia szpitala i pozytywne wyniki finansowe, ale przede wszystkim remonty, modernizacje i jego rozwój są ważne dla wszystkich mieszkańców powiatu. Wspólnie z Panem Przewodniczącym Robertem Mazurkiem zechcemy te słowa powtórzyć, gdy udamy się do Jarosława Ejsmonta – mówił Szczepan Niebrzegowski.

Po słowach Starosty Radzyńskiego Agnieszka Włoszek ślubowała rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Swoje ślubowanie zakończyła słowami: "Tak mi dopomóż Bóg".

Agnieszce Włoszek życzymy powodzenia w pełnieniu nowych obowiązków, jako radnej powiatowej.

Najczęściej czytane

Komunikat w sprawie Warunkowej Przydatności Wody Do Spożycia w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Borki.

Komunikat w sprawie Warunkowej Przy…

06 Cze 2023 Ogłoszenia/Komunikaty

Sukces finansowy SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim: 2,879 mln zł na plus!

Sukces finansowy SP ZOZ w Radzyniu …

06 Cze 2023 Wiadomości ze Starostwa

Biała Niedziela 2023 w Powiecie Radzyńskim

Biała Niedziela 2023 w Powiecie Rad…

06 Cze 2023 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu