VIII Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego

Prelekcja w Bibliotece Prelekcja w Bibliotece fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 329 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

- Co roku spotykamy się w Tygodniu Bibliotek, aby nie tylko świętować Dzień Bibliotekarza, ale też wymieniać się doświadczeniami i uczyć się nowych rzeczy – wprowadziła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim, Grażyna Kratiuk.

VIII Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego odbyło się 10 maja br. o godzinie 10.00 w murach MBP, która realizuje zadania Biblioteki Powiatowej. W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Zastępca Burmistrza Radzynia Podlaskiego Sławomir Lipski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Małgorzata Kowalczyk, Kierownik Działu Wiedzy o Regionie z Biblioteki Głównej w Białej Podlaskiej Hanna Bajkowska oraz bibliotekarze z terenu powiatu radzyńskiego.

- W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek jest: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Myślę, że w naszej pracy i zaangażowaniu staramy się, aby nasi czytelnicy znaleźli odpowiedź na swoje potrzeby czytelnicze, kulturalne, informacyjne oraz edukacyjne. Naszym działaniem obejmujemy różne grupy społecznie dostosowując formy pracy do oczekiwań środowiska, ale również dostosowując je do zmieniającego się świata: książki w formie papierowej, dostęp do wersji cyfrowych, zajęcia dla młodszych i starszych, a pomiędzy tym lekcje i wycieczki biblioteczne, spotkania autorskie, działalność dyskusyjnych klubów książki, grupy teatralne, rękodzieła, kluby zainteresowań, ale też dostarczanie osobom niepełnosprawnym czy chorym zbiorów do domu i codzienna nasza praca z czytelnikiem w czytelniach i wypożyczalniach. W swojej pracy zawsze poszukujemy nowych nurtów. Uczymy się i rozwijamy z myślą o naszych czytelnikach. Mam nadzieję, że nasza działalność w całym powiecie pozwala mieszkańcom naszych miejscowości mówić o naszych placówkach: „Biblioteka Twoja, Moja, Nasza” – mówiła Dyrektor MBP.

Po słowach Dyrektor Grażyny Kratiuk rozpoczęła się prezentacja o działalności bibliotek z terenu naszego powiatu. Następnie głos zabrał Starosta Radzyński:

- Moim koleżankom i kolegom, którzy pracują w bibliotece zawsze zazdrościłem jednej rzeczy jako nauczyciel – brak tego szkodliwego czynnika jakim jest hałas. Biblioteka zawsze kojarzy mi się z taką błogą ciszą. Chcę Państwu pogratulować tej bardzo szerokiej działalności jaką prowadzicie w bibliotece miejsko-powiatowej i bibliotekach gminnych. Jeszcze kilkanaście lat temu biblioteka kojarzyła się wyłącznie z książką i człowiekiem, którą ją użyczał. Dzisiaj ta działalność jest zdecydowanie szersza, która dociera do całego spektrum naszego społeczeństwa – od dzieci z pobliskiego przedszkola, do osób znajdujących się na emeryturze. W imieniu Zarządu Powiatu Radzyńskiego chciałbym za to serdecznie podziękować – zakończył Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Po części oficjalnej bibliotekarze mieli okazję wysłuchać prelekcji prowadzonej przez Kierownika Działu Wiedzy o Regionie z Biblioteki Głównej w Białej Podlaskiej Hannę Bajkowską. Na zakończenie zebrani wymieniali się doświadczeniami i przekazywali sobie nowe trendy w pracy bibliotecznej.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 11 maj 2023 11:50
Więcej z kategorii: UWAGA STRAŻACY! KONKURS! »

Najczęściej czytane

Ruszyła VII edycja Konkursu Zdrowy Samorząd – zgłoszenia do 12 stycznia

Ruszyła VII edycja Konkursu Zdrowy …

04 Gru 2023 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu