Golec uOrkiestra i oscypki z Zakopanego na radzyńskim „Kozimrynku”

Plakat wydarzenia Plakat wydarzenia ROK
Opublikowane w Powiat wspiera

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w IV Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2023”. Impreza odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 r. na ul. Ostrowieckiej w Radzyniu Podlaskim, która na jeden dzień zamieni się w deptak. Gwiazdami imprezy będą Andrzej Rybiński i Golec uOrkiestra.

– Na Jarmark zgłosiło 107. wystawców z całej Polski. Oferowane wyroby rękodzielnicze oraz produkty regionalne będą bardzo szerokie i różnorodne. Hitem mogą okazać się oscypki, które przyjadą do Radzynia wprost z Zakopanego – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK. Ponadto na odwiedzających tego dnia Radzyń będą czekać:

• tradycyjne wędliny (wędzone, dojrzewające),
  • chleby żytnie wypiekane na bazie naturalnego zakwasu w piecu ceramicznym,
  • chleby z Litwy,
  • kwas chlebowy z beczki,
  • sękacze,
  • pastyła z Doliny Zielawy,
  • oleje tłoczone na zimno (rzepakowy, orzechowy, lniany),
  • oscypki,
  • sery z Podhala,
  • potrawy Tatarskie,
  • sery podpuszczkowe,
  • sery zagrodowe produkowane z mleka krowiego,
  • obwarzanki,
  • przetwory, owoce i warzywa,
  • miody pszczele i miody pitne,
  • ręczne wyroby z karmelu,
  • chałwy, baklawy, rachatłukum,
  • przyprawy,
  • pierniki ozdobne,
  • ceramika ręcznie malowana,
  • kompozycje kwiatowe,
  • owcze skóry,
  • ręcznie robiona biżuteria ceramiczna,
  • ręcznie zalewane i zdobione świece zapachowe,
  • mydła sodowe naturalne,
  • mydełka glicerynowe,
  • wyroby z makramy, drewna, szydełkowe, gipsu polimerowego, wełny, wikliny,
  • ikony,
  • anioły wykonywane na drewnie,
  • piwa warzone metodą tradycyjną,
  • kartki okolicznościowe,
  • torebki i koszyki ze sznurka bawełnianego i kordonków,
  • biżuteria,
  • rzeźby,
  • wyroby ze szkła (biżuteria, witraże, ozdoby),
  • chodniczki,
  • rękodzieło ze wstążki,
  • obrazy,
  • zabawki,
  • lizaki,
  • lody,
  • gastronomia i inne.

W programie imprezy przewidziano również pokazy i warsztaty rękodzielnicze, m.in. z wikliny papierowej, wykonywania świec z wosku pszczelego, gipsowych obrazków, kart okolicznościowych oraz makramowych bransoletek. Powstaną też dwie sceny. Na małej, w godz. 10.00-15.00 będą występowali lokalni artyści, natomiast o godz. 16.00 rozpoczną się koncerty gwiazd na dużej scenie. Wystąpią Andrzej Rybiński oraz zespoły Koniec Listopada i Golec uOrkiestra. Podczas jarmarków przewidziana jest też Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

IV Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2023” patronatem honorowym objęli: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek. Patronat medialny nad imprezą sprawują: TVP3 Lublin, Telewizja Radzyń, Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń, Informator Powiatowy oraz portale internetowe – podlaski.info, podlasie24 oraz Kocham Radzyń Podlaski. Partnerami wydarzenia są: PKN Orlen, PGE Dystrybucja S.A., Lubelskie Smakuj Życie!, firma drGerard, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim oraz Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 12 czerwiec 2023 10:26

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa