„Tradycja naszą siłą” – jest dofinansowanie na projekty z zakresu edukacji regionalnej

Kobiety przebrane w stroje ludowe (na zdjęciu od lewej: Ewelina Fronc oraz Magdalena Nieścioruk Kobiety przebrane w stroje ludowe (na zdjęciu od lewej: Ewelina Fronc oraz Magdalena Nieścioruk fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 457 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, biblioteki publiczne i domy kultury mogą wnioskować o wsparcie w konkursie „Tradycja naszą siłą”. Najlepsze projekty dotyczące m.in. edukacji regionalnej otrzymają dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł.

Fundacji Grupy PERN ogłosiła nabór wniosków w programie „Tradycja naszą siłą”. O dofinansowanie mogą wnioskować biblioteki publiczne, domy kultury, organizacje pozarządowe oraz koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W programie będzie można pozyskać granty w wysokości 2 lub 5 tys. zł. 

Jak wskazano w regulaminie programu, jego celem jest przekazanie jednostkom środków finansowych na realizację inicjatyw, projektów i działań, które wzmocnią propagowanie polskiej tradycji lokalnej oraz regionalnej. 

Pozyskane środki będzie można przeznaczyć m.in. na działania z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych społeczności oraz zadania dotyczące twórczości ludowej i amatorskiej. Wsparciem objęte będą również wydatki na renowację strojów ludowych oraz rekwizytów obrzędowych dla zespołów regionalnych prezentujących tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze oraz folklor obrzędowy własnego regionu.

O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty działające w odległości do 100 km od obiektów firmy PERN S.A., których wykaz znajduje się w załączniku do regulaminu. Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Nie jest wymagany wkład własny.

Wnioski o dofinansowanie należy składać do 30 czerwca na adres fundacji z dopiskiem „Nabór wniosków Tradycja naszą siłą”. Ogłoszenie wyników planowane jest na 31 sierpnia z możliwością przedłużenia do 30 września 2023. Zadania wskazane we wniosku powinny zostać zrealizowane do 30 grudnia 2023 r.

Poniżej, do pobrania regulamin konkursu oraz formularz wniosku.

 

  • doc
    Regulamin
    doc
    Formularz wniosku
Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 12 czerwiec 2023 12:39

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu