Ruszył nabór w programie „Moje Miejsce na Ziemi”; do zdobycia granty do 25 tys. zł

Dzieci Dzieci PAP
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 365 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Rozpoczął się nabór wniosków w programie „Moje Miejsce na Ziemi”. O wsparcie mogą ubiegać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, koła gospodyń wiejskich oraz ochotnicze straże pożarne. Do zdobycia granty w wysokości od 10 do 25 tys. zł.

Fundacja Orlen ogłosiła nabór w szóstej edycji programu „Moje Miejsce na Ziemi”, w której pula środków przeznaczonych na dofinansowanie to 3 mln zł. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie projektów związanych m.in. z  ekologią, bezpieczeństwem, kulturą, upowszechnianiem sportu i rekreacji, czy ochroną zwierząt. Do zdobycia granty w wysokości 10, 15, 20 lub 25 zł.

„Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać swoje miejsce na Ziemi” – wskazano w regulaminie programu.

Zgodnie z regulaminem o wsparcie mogą się ubiegać m.in.: jednostki samorządu terytorialnego, domy kultury, świetlice, publiczne szkoły i przedszkola, ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich oraz szkolne kluby sportowe. Wnioskodawcą nie może być natomiast sołectwo, rada rodziców, ani wspólnota mieszkaniowa. Jeden wnioskodawca może złożyć maksymalnie jeden wniosek.

Granty zostaną przyznane projektom, które skierowane są do lokalnej społeczności, mają określony cel i konkretną grupę odbiorców. Wnioskodawcy muszą dołączyć budżet, w którym uwzględnią realne koszty realizacji planowanego przedsięwzięcia. 

Wnioski należy składać do 31 lipca za pośrednictwem formularza on-line, który znajduje się TUTAJ. Poniżej do pobrania regulamin programu i wzór budżetu. 

Załączniki

  • doc
    Regulamin
  • doc
    Formularz budżetu
Ostatnio modyfikowany wtorek, 20 czerwiec 2023 07:16

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu