Policja świętuje 104 lata istnienia: Wyróżnienia i awanse dla funkcjonariuszy

Zdjęcie wykonane podczas Święta Policji w Radzyniu Podlaskim Zdjęcie wykonane podczas Święta Policji w Radzyniu Podlaskim Tomasz Frączek
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 356 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Polska Policja obchodzi w tym roku 104. rocznicę swojego powstania. 24 lipca jest ważną datą dla wszystkich funkcjonariuszy, ponieważ właśnie tego dnia w 1919 roku utworzono Policję Państwową, która miała dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny w II Rzeczypospolitej. Aby upamiętnić to wydarzenie, policjanci z Radzynia Podlaskiego uczcili swoje święto w miniony piątek, 7 lipca.

W uroczystości wzięli udział: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, inspektor Jerzy Czebreszuk, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Powiatu Radzyńskiego Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz przedstawiciele samorządów i innych służb działających na terenie powiatu radzyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku inspektorowi Jerzemu Czebreszukowi przez dowódcę uroczystości, nadkomisarza Krzysztofa Jonasza. Następnie Komendant Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Krzos powitał zaproszonych gości, podziękował funkcjonariuszom za ich służbę, pogratulował wyróżnionym i nominowanym policjantom, życząc im dalszej wytrwałości oraz dziękując za ich zaangażowanie w służbę.

W trakcie uroczystości awansowano łącznie 27 policjantów, w tym 4 przed terminem. Awans otrzymało 21 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów i 6 w korpusie podoficerów.

Podczas obchodów Święta Policji, Zarząd Główny NSZZ Policjantów uhonorował funkcjonariuszy z radzyńskiej jednostki. Trzech policjantów otrzymało medale i odznaczenia związkowe z rąk Wiceprzewodniczącego NSZZ Policjantów w Lublinie starszego aspiranta Krzysztofa Adamskiego, przy udziale Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim aspiranta Piotra Woszczaka.

Po wręczeniu awansów głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk, który pogratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom, życząc im dalszej wytrwałości oraz dziękując za ich osiągnięcia i zaangażowanie w służbie.

Głos zabrał również Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. Wyraził on swoje uznanie i wdzięczność wobec policjantów za ich codzienną służbę oraz zaangażowanie w utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu. Starosta podkreślił znaczenie bliskiej współpracy między Policją a samorządem w tworzeniu harmonijnego i bezpiecznego środowiska dla mieszkańców. W swojej wypowiedzi Szczepan Niebrzegowski złożył także serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym funkcjonariuszom oraz życzył im dalszych sukcesów w służbie dla społeczności lokalnej.

Również inni zaproszeni goście przekazali gratulacje wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, podziękowali im za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 11 lipiec 2023 11:06

Najczęściej czytane

Podpisanie umów na przebudowę ulicy Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim

Podpisanie umów na przebudowę ulicy…

28 Lis 2023 Wiadomości ze Starostwa

Hipokrates 2023

Hipokrates 2023

28 Lis 2023 Wiadomości

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa PCK

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstw…

28 Lis 2023 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu