Przysięga i piknik Terytorialsów w Radzyniu Podlaskim – zapowiedź wydarzeń

Plakat wydarzenia Plakat wydarzenia 2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 400 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W sobotę, 15 lipca br. o godz. 14.00, na dziedzińcu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po ceremonii wojskowej, o godz. 15.00 Terytorialsi zapraszają do parku pałacowego na piknik wojskowy pełen atrakcji.

Dobiega końca szkolenie podstawowe nowo wcielonych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, przygotowane w ramach projektu „Wakacje z WOT”. 127 ochotników z Lubelszczyzny przez szesnaście dni zdobywało podstawowe umiejętności wojskowe z zakresu, m.in. strzelectwa, taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Przed nimi jeszcze sprawdzian - tzw. pętla taktyczna, która zweryfikuje zdobytą wiedzę i umiejętności.

Ukoronowaniem trudów intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 2 LBOT rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 14.00, w pięknej scenerii Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy, o godz. 13.00.

Po oficjalnych uroczystościach, o godz. 15.00, na terenie parku pałacowego rozpocznie się piknik wojskowy. W programie zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci oraz miłośników militariów.

Najnowszy sprzęt i wyposażenie zaprezentują zarówno Terytorialsi, jak i żołnierze wojsk opereracyjnych, a wśród nich m.in. 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, która zawita do serca Radzynia Podlaskiego ze swoim ciężkim sprzętem bojowym. Stoiska pokazowe z najnowszym wyposażeniem przygotują także służby mundurowe – Pogranicznicy, Strażacy i Policjanci. Z kolei Terytorialsi z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty przygotowali specjalny pokaz dynamiczny. Będą również grupy rekonstrukcyjne i wiele ciekawostek dla miłośników historycznych militariów. Dla dzieci i młodzeży przewidziane są różne zabawy, konkurencje sportowe, a dla najmłodszych dmuchańce. Na scenie odbędzie się koncert orkiestry wojskowej z Lublina. Dla wszystkich gości nie zabraknie wojskowej grochówki.

Na stoisku promocyjno-rekruterskim 2 Lubelskiej Brygady OT będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji. Zdecydowani na przygodę z WOT będą mogli na miejscu złożyć wniosek o powołanie.

kpt. MARTA GABOREK OFICER PRASOWY 2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Ostatnio modyfikowany środa, 12 lipiec 2023 12:00

Najczęściej czytane

Podpisanie umów na przebudowę ulicy Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim

Podpisanie umów na przebudowę ulicy…

28 Lis 2023 Wiadomości ze Starostwa

Hipokrates 2023

Hipokrates 2023

28 Lis 2023 Wiadomości

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa PCK

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstw…

28 Lis 2023 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu