6 Medali MISTRZOSTW ŚWIATA dla zawodników TAEKWON-DO

zdjęcie grupowe zdjęcie grupowe Łukasz Ciężki
Opublikowane w Powiat wspiera

Najważniejsza impreza taekwon-do w danym roku przechodzi do historii. Mistrzostwa Świata odbyły się w dniach 4-10 września br. w Tampere - Finlandia. Zawody pozostają jednym z najlepiej zorganizowanych turniejów, na jakich byli radzyńscy zawodnicy wraz z trenerem Łukaszem Ciężkim.

Mistrzostwa Świata zgromadziły ponad 2 000 uczestników z 63 krajów. Aż sześć medali zdobyli wojownicy szkoleni w Radzyńskim Sportowym Centrum Taekwon-do. Warto przypomnieć, że czwórka z piątki naszych kadrowiczów to debiutanci na zawodach tej rangi.

Sześcioosobowa ekipa z Radzynia Podlaskiego w składzie Alina Kaznadziej, Zuzanna Mierkiewicz, Natalia Olszak, Michał Cieślak, Jakub Cieślak i trener Łukasz Ciężki bardzo ciężko pracowała aby wypaść jak najlepiej na tak ważnej imprezie. Po intensywnych półtora miesięcznych przygotowaniach wakacyjnych, wysiłek został nagrodzony w postaci 6 medali Mistrzostw Świata. Osoby na szyjach których zawisły medale minionego mundialu to:

• Natalia Olszak, która swą przygodę z taekwon-do rozpoczęła w Radzyńskiej Akademii Taekwon-do pod okiem trenera Janusza Wlizło, teraz treningi kontynuuję w RSCTKD zdobyła wraz z drużyną Mistrzostwa Świata w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w drużynowych układach seniorek
  • Alina Kaznadziej wraz z drużyną zdobyła Vice Mistrzostwo Świata w drużynowych walkach juniorek, brązowy medal w drużynowych technikach specjalnych oraz brązowy medal w indywidualnych walkach do 61 kg
  • Jakub Cieślak wraz z drużyną zdobył Vice Mistrzostwo Świata w drużynowych technikach specjalnych.
  • Po za strefą medalową znaleźli się Zuzanna Mierkiewicz, która uplasowała się tuż przed podium zajmując miejsca 5-8 w walkach do 53 kg oraz Michał Cieślak zdobywając 17 miejsce w walkach do 65 i w układach stopni mistrzowskich

Klub chciałby podziękować wszystkim dzięki którym przygotowania i sam wyjazd był możliwy:

- Fundacja PGE

- Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim

- Firma VOBOS Pana Pawła Olejniczaka

- Firma Piotr Kaczka - Professional Pharma, Body and Health Consulting

Łukasz Ciężki

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024