Historia zapisana w rekordzie: W Radzyniu Podlaskim łańcuch ludzkich serc

Radzyniacy na dziedzińcu pałacowym Radzyniacy na dziedzińcu pałacowym fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

Dzisiaj, o godzinie 10:00 rano, na dziedzińcu pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim miało miejsce wydarzenie, które na zawsze pozostanie w sercach mieszkańców tego miasta. Tego dnia, 2178 osób połączyło się w najdłuższym łańcuchu ludzi trzymających się za ręce, ustanawiając jednocześnie (mamy nadzieję) nowy Rekord Polski.

Cel akcji był jasny - połączyć ludzi różnych wieku, płci i zawodów w jednym wielkim gestie solidarności i wspólnoty.

Lokalne władze oraz instytucje zostały zaproszone do współpracy przy tym projekcie, który miał charakter symboliczny, ukazując piękno ludzi, którzy podają sobie ręce, dosłownie i w przenośni. Wszyscy, bez względu na swoje różnice, mieli okazję wziąć udział w tej niezwykłej inicjatywie. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Na dziedzińcu pałacu Potockich zgromadziła się ogromna liczba ludzi, gotowych do ustanowienia rekordu. 2178 Osób, trzymając się za ręce, stworzyło imponujący łańcuch, który rozciągał się przez plac, przypominając o jedności i wspólnocie Radzynia. Starosta Radzyński we współpracy z Burmistrzem Radzynia Podlaskiego skrupulatnie liczyli każdą osobę. Asystował im Wicestarosta Michał Zając i Dyrektor ROK Robert Mazurek.

To wyjątkowe wydarzenie przypomniało mieszkańcom Radzynia i okolic, że są częścią wspaniałej społeczności, która potrafi połączyć się w jednym celu. Wyrazy wdzięczności kierowane są do wszystkich, którzy wzięli udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu oraz wspierali je. Hasło "Łączy nas Radzyń" stało się rzeczywistością.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Radzyń – Tu mieszkam oraz Radzyński Ośrodek Kultury.

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Zapraszamy na spotkanie informacyjne programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027