15 milionów złotych na przebudowę SOR!

Wspólne zdjęcie z czekiem Wspólne zdjęcie z czekiem fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 907 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

28 września br., w obecności licznych gości i reprezentantów lokalnych władz, dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim otrzymała wsparcie finansowe w postaci czeku na kwotę prawie 15 milionów złotych. Środki te przeznaczone są na realizację istotnego projektu infrastrukturalnego, który ma na celu podniesienie jakości i dostępności świadczeń na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR).

Goście i uczestnicy

Wydarzenie zgromadziło wielu zaszczytnych gości, wśród których byli: Senator RP Grzegorz Bierecki, Posłowie: Monika Pawłowska i Dariusz Stefaniuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Członkowie Zarządu: Jerzy Bednarczyk i Grzegorz Kowalczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek oraz Burmistrz Miasta Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek. W uroczystości uczestniczyli także: dyrektorzy SP ZOZ oraz pracownicy szpitala.

Senator Grzegorz Bierecki wyraził swoje wielkie zadowolenie i wdzięczność, nazywając otrzymane wsparcie "wspaniałym prezentem". Podkreślił wagę zdobytych funduszy i wyraził przekonanie, że zostaną one doskonale spożytkowane na rzecz rozwoju i modernizacji SOR.

Starosta Szczepan Niebrzegowski wyraził podziękowania za wsparcie, kierując je również w stronę Senatora Grzegorza Biereckiego, Posłów: Dariusza Stefaniuka i Moniki Pawłowskiej oraz Wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski.

Cel Projektu

Celem przyznanego dofinansowania jest realizacja projektu mającego na celu poprawę standardu i dostępności usług medycznych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Otrzymane środki w wysokości 14 997 200 złotych z Funduszu Medycznego umożliwią przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych, dzięki którym pacjenci będą mogli liczyć na jeszcze wyższy standard opieki i leczenia.

Wizja przyszłości

Ta znacząca inwestycja pozwoli na rozwój medycyny ratunkowej w Radzyniu Podlaskim, przyczyniając się do podniesienia jakości opieki zdrowotnej w regionie. To wsparcie ma także symboliczne znaczenie, pokazując, jak ważne jest ciągłe doskonalenie i inwestowanie w system opieki zdrowotnej, aby sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom społeczności lokalnej.

Ostatnio modyfikowany piątek, 29 wrzesień 2023 10:04

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu