Zapraszamy na koncert w ramach obchodów 40. Jubileuszowych Dni Karola Lipińskiego

Plakat Plakat
Opublikowane w Powiat wspiera

W czwartek 12 października br. o godzinie 18:00 w radzyńskiej Oranżerii usłyszymy neoROMANTYCZNIE MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE w wykonaniu znakomitych flecistów: Łukasza Długosza i Agaty Kielar-Długosz. Przy historycznym fortepianie z XIX wieku zasiądzie Marek Toporowski. W programie koncertu znalazły się utwory: L. Delibesa, K. Lipińskiego, J.L. Dusska, P. Gauberta, F. Dopplera, F. Chopina, M.Bergsona i E. Köhlera.

Łukasz Długosz uznawany jest za jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji. Jest również laureatem ponad 50 konkursów, w tym 20 międzynarodowych. Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Agata Kielar-Długosz to uznana polska flecistka, laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych. Jako solistka i kameralistka czynnie koncertuje w kraju i za granicą. Artystka jest również propagatorką muzyki najnowszej – do tej pory powstało ponad 100 utworów jej dedykowanych. Marek Toporowski jest obecnie jednym z najbardziej znanych wykonawców muzyki dawnej w Polsce, cenionym zwłaszcza jako klawesynista i organista, kameralista oraz dyrygent specjalizujący się w wykonawstwie barokowej muzyki oratoryjnej.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Wyjątkowy koncert odbędzie się w ramach obchodów 40. Jubileuszowych Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Zapraszamy

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa