Rodzinny Piknik Europejski w naszym powiecie

Flagi Flagi fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 225 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

8 października 2023 roku, na terenie Pałacu Potockich, odbył się Rodzinny Piknik Europejski, zorganizowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego, oraz Burmistrza Radzynia, Jerzego Rębka. Wydarzenie to było zarówno formą rozrywki, jak i platformą edukacyjną dotyczącą Funduszy Europejskich.

Podczas pikniku rodziny miały okazję nie tylko bawić się razem, ale też uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach i pokazach. Szereg stref tematycznych oferowały różne aktywności – od naukowych po rozrywkowe. W jednym miejscu można było dowiedzieć się więcej na temat funduszy unijnych, a w innym podziwiać pokazy ratownicze, a nawet magiczne.

W trakcie wydarzenia animatorzy prowadzili różne atrakcje i konkursy z nagrodami związanymi z tematyką Unii Europejskiej. Dostępne były także różne formy aktywności plastycznej i technologicznej dla najmłodszych. Dzieci miały okazję m.in. do malowania twarzy czy uczestnictwa w warsztatach. Ponadto, na terenie pikniku zapewniono zabawy z Syriuszem, maskotką Unii Europejskiej.

W pikniku nie zabrakło także elementów kulturalnych. Na scenie pojawiły się zespół tańca i pieśni Ulaniacy. Prezentowane były również występy lokalnych zespołów i artystów, co dopełniało muzyczną ramę wydarzenia. Na wydarzeniu obecni byli także lokalni wystawcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, którzy prezentowali swoją działalność.

W Pikniku Europejskim udział wzięli: Senator RP Grzegorz Bierecki, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz ze swoim zastępcą Michałem Zającem oraz Członkiem Zarządu Powiatu Grzegorzem Kowalczykiem.

Warto podkreślić, że Rodzinny Piknik Europejski w Radzyniu Podlaskim był jednym z kilku tego typu wydarzeń zorganizowanych w tym roku. Wszystkie atrakcje dostępne dla uczestników były bezpłatne.

Najczęściej czytane

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa PCK

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstw…

28 Lis 2023 Powiat wspiera

Zygmunt Pietrzak patronem sali koncertowej PSM w Radzyniu Podlaskim

Zygmunt Pietrzak patronem sali konc…

27 Lis 2023 Powiat wspiera

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi powiatowej w Sobolach

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego…

24 Lis 2023 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu