Powiat Radzyński przekazał stroje sportowe dla Akademii Piłkarskiej Ulan

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 375 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W środę, 11 października br. na orliku w Ulanie Majoracie miało miejsce ważne wydarzenie dla młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Ulan. Szczepan Niebrzegowski, Starosta Radzyński, osobiście przekazał drużynie komplety sportowe. Stroje kosztowały 12 tysięcy złotych. Powiat Radzyński sfinansował je w kwocie 5 tysięcy złotych, rodzice zawodników oraz lokalne firmy przekazały kolejne 5 tysięcy złotych, natomiast Gmina Ulan Majorat wsparła cegiełką o wartości 2 tysięcy złotych.

Zarząd Powiatu Radzyńskiego od dawna wspiera lokalne inicjatywy, a Akademia Piłkarska Ulan jest jednym z ważnych projektów promujących sport wśród młodzieży. Założona w styczniu 2023 roku, Akademia od początku swojego istnienia stawia na rozwój fizyczny i społeczny najmłodszych. Obecnie uczęszcza do niej pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 2012-2019 roku, a z dnia na dzień przybywa chętnych do uczestnictwa w zajęciach.

Mimo wielkiego zaangażowania i pasji kadry trenerskiej, Akademia borykała się z problemami finansowymi. Do tej pory nie udało jej się zakupić niezbędnych przyrządów do treningów oraz strojów treningowych i reprezentacyjnych dla młodych zawodników. Z pomocą przyszedł Starosta Radzyński, przekazując Akademii wsparcie finansowe na zakup 29 kompletów strojów sportowych.

Przekazanie strojów to ważny krok w rozwoju Akademii Piłkarskiej Ulan i dowód na to, że lokalne władze dostrzegają i doceniają inicjatywy społeczne, które przyczyniają się do rozwoju sportu wśród młodzieży. Dzięki takim działaniom młodzi sportowcy mają szansę na prawidłowy rozwój i realizację swoich pasji.

Ostatnio modyfikowany piątek, 13 październik 2023 08:12

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu