Uroczysty Dzień Patrona w ZSP

uczniowie ZSP uczniowie ZSP Izabela Grzybowska
Opublikowane w Oświata

16 października 2023 Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim obchodził Dzień Patrona Szkoły. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie w uroczystym przemarszu udali się do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gdzie odbyła się msza święta. W przebieg obchodów zaangażowana była cała społeczność szkolna. Uczniowie uczestniczyli w Eucharystii poprzez śpiewy, czytania, modlitwy wiernych i procesję z darami. Podczas mszy świętej, przy ołtarzu ustawiony był poczet sztandarowy szkoły. W wydarzeniu udział wzięli : Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz dyrektorzy i nauczyciele z placówek oświatowych powiatu radzyńskiego.

Zwieńczeniem obchodów był występ uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Młodzież opowiadała o Janie Pawle II, przytaczała słowa patrona i wykonywała utwory muzyczne. 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża wspominali jego osobę, nauczanie i życie pełne wiary, nadziei oraz miłości.

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024