Spotkanie w siedzibie Polskiej Grupy Energetycznej S.A. w kwestii nowego Branżowego Centrum Umiejętności w Radzyniu Podlaskim

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 201 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

23 października 2023 r. w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące innowacyjnego projektu na terenie Radzynia Podlaskiego. Wicestarosta Radzyński, Michał Zając oraz dr Grażyna Dzida, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, reprezentowali Powiat Radzyński i placówkę edukacyjną.

Celem spotkania było omówienie postępów prac nad powstającym Branżowym Centrum Umiejętności (BCU) specjalizującym się w dziedzinie elektryki. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele czołowych instytucji w Polsce - Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych oraz Politechniki Lubelskiej. Dzięki takim synergicznym działaniom możliwe jest połączenie nauki z praktyką oraz przemysłem.

Podczas spotkania omówiono aktualne etapy realizacji projektu oraz plany na najbliższe miesiące. Z zadowoleniem zaznaczono, że prace nad BCU postępują zgodnie z założonym harmonogramem.

Branżowe Centrum Umiejętności będzie miało na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych elektryków, nie tylko z regionu, ale także z całego kraju. Od 2024 roku specjaliści z terenu całej Polski będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu oraz metod nauczania w ZSP w Radzyniu Podlaskim, aby podnieść swoje umiejętności i stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy.

Wicestarosta Zając podkreślił:  - Jestem przekonany, że dzięki współpracy z tak prestiżowymi partnerami, jak PGE S.A. czy Politechnika Lubelska, Branżowe Centrum Umiejętności w Powiecie Radzyńskim stanie się ważnym ośrodkiem edukacyjnym dla branży energetycznej w Polsce.

Wspólne zdjęcie

Ostatnio modyfikowany wtorek, 24 październik 2023 10:21

Najczęściej czytane

Podpisanie umów na przebudowę ulicy Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim

Podpisanie umów na przebudowę ulicy…

28 Lis 2023 Wiadomości ze Starostwa

Hipokrates 2023

Hipokrates 2023

28 Lis 2023 Wiadomości

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa PCK

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstw…

28 Lis 2023 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu