Święto Niepodległości i 50 rocznica powstania Gminy Borki

wspólne zdjęcie wspólne zdjęcie GOKiS Borki
Opublikowane w Wiadomości

11 listopada jest datą symboliczną. Tego dnia w 1918 roku Józef Piłsudski objął naczelne dowództwo nad wojskami polskimi. Rocznicę tego wydarzenia obchodzimy jako Narodowe Święto, przywołując odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. W tym roku w gminie Borki obchody Święta Niepodległości połączone zostały z 50. rocznicą utworzenia tego samorządu. W wydarzeniu udział wziął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski i Wicestarosta Michał Zając.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Woli Osowińskiej w intencji Ojczyzny oraz Gminy Borki. Następnie zebrani udali się pod pomnik, aby złożyć kwiaty i znicze w hołdzie obrońcom Ojczyzny. Oficjalna część obchodów odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej. Wydarzenie uświetnił koncert operetkowy zespołu OneOn. Przed publicznością wystąpili: Anna Pastor (mezzosopran), Dorota Ritz (sopran) i Paweł Wisnar (tenor), przy akompaniamencie Jakuba Czerskiego. Osobom zasłużonym dla Gminy wręczono pamiątkowe podziękowania i wyrazy uznania za wieloletnią służbę.

Ostatnio modyfikowany środa, 15 listopad 2023 08:02

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa