Słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska promuje Powiat Radzyński

Opublikowane w Powiat wspiera

Elżbieta Dzikowska, która była gościem 16. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” oraz w 2022 roku otrzymała Tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Radzyńskiego, wydała kolejną książkę pt. „Polska znana i mniej znana”. W ósmym tomie serii jeden z rozdziałów poświęciła Radzyniowi i Powiatowi Radzyńskiemu. Publikacja ukazała się na początku grudnia nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

Publikacja przyczyni się niewątpliwie do wielkiej promocji Radzynia i Powiatu Radzyńskiego. – Elżbieta Dzikowska książkową podróż rozpoczyna na Skwerze Podróżników w Radzyniu, gdzie w 2016 roku odsłoniła swoją tabliczkę (wspólną z Tony Halikiem). Następnie udaje się do pobliskiego kościoła Świętej Trójcy. Podczas wizyty na naszych terenach zawita też w Czemiernikach, Przegalinach Dużych, Kolembrodach, Ostrówkach i Bezwoli – powiedział nam Robert Mazurek, który towarzyszył podróżniczce podczas podroży po Radzyniu i Powiecie Radzyńskim.

Elżbieta Dzikowska (urodzona w Międzyrzecu Podlaskim, który do 1975 roku należał do Powiatu Radzyńskiego) – historyk sztuki, sinolog, reżyser i operator filmów dokumentalnych, podróżniczka, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła cieszący się dużym zainteresowaniem podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”.

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy