Miłka Raulin zabrała radzynian w podróż po marzenia

Miłka Raulin Miłka Raulin ROK
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 418 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Wyznaje zasadę, że każdy jest realizatorem marzeń i przekonywała o tym radzynian. 8 grudnia br. w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Miłką Raulin. To najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi i dokonała trawersu Grenlandii oraz matka nastoletniego Jeremiego. Podczas 49. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” opowiedziała o osiąganiu celów,  zdobywaniu szczytów oraz o tym, skąd czerpać siłę i jak łączyć pasję z macierzyństwem.

– Zdobyła Koronę Ziemi, ale najważniejsza dla niej nie jest wspinaczka wysokogórska, ale rodzina. I to jest punkt wyjścia do wszystkiego. Spełniona mama równa się fajna rodzina. A fajna rodzina daje siłę do tego by być sobą i spełniać swoje marzenia – powiedział Robert Mazurek, na zaproszenie którego podróżniczka przyjechała do Radzynia.

Miłka Raulin pokazała uczestnikom spotkania swój świat. Zabrała ich w podróż po górskich szczytach. Każdy przez chwilę mógł się poczuć tak, jakby był częścią wyprawy i zdobywał je samodzielnie. To był celowy zabieg. Miłce chodziło o to, aby pokazać, że wszyscy mogą spełniać swoje marzenia, tylko wystarczy po nie sięgnąć.

– Moją misją jest łamanie stereotypów. Wiele razy słyszałam, że góry mogą zdobywać tylko silni faceci i to nie jest świat dla takich dziewczyn jak ja. Udowodniłam, że można. Jestem realizatorem marzeń i każdy z was też może nim być. Trzeba pamiętać, że każdym projekcie, który zaczniecie zawsze będą dołki. Waszą misja jest umiejętnie przez nie przeskakiwać. Trzeba wizualizować swoje marzenia, rozpisać plan działania i myśleć pozytywnie – mówi Miłka Raulin.

Zdobywczyni Korony Ziemi opowiadała też o przekraczaniu granic ludzkich możliwości i o wielu trudnościach, które musiała pokonać, aby osiągnąć wyznaczony cel. Podpowiedziała także, jak będąc mamą nie zapomnieć o sobie, skąd czerpać motywację do pokonywania codziennych przeszkód oraz jak budować pewność siebie. Mówiła również o trawersie Grenlandii, którego dokonała w 2022 roku.

Przy okazji spotkania Miłka promowała swoje książki z serii „Siła Marzeń”.

Na zakończenie Miłka Raulin otrzymała pamiątkowy medal „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” oraz tradycyjny podarek – karykaturę autorstwa Tomasza Ciupaka. Za spotkanie dziękował również Wiceburmistrz Radzynia Sławomir Lipski, który dodatkowo uhonorował dyplomem Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” za zasługi dla Radzynia Podlaskiego w 555. rocznicę uzyskania praw miejskich.

Na „Radzyńskie Spotkania z Podróżnikami” zaprosił Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, a także organizatorzy: Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”. Sponsorami wydarzenia byli: firma drGerard, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim. Patronat nad spotkaniem objął magazyn „Kontynenty”, portal Kocham Radzyń Podlaski, Telewizja Radzyń, Biuletyn Informacyjny Miasta Radzyń i Informator Powiatowy.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 18 grudzień 2023 08:49

Najczęściej czytane

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Zapraszamy na spotkanie informacyjne programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Zapraszamy na spotkanie informacyjn…

12 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu