Muzycznie i świątecznie w I Liceum Ogólnokształcącym

Muzycznie i świątecznie w I Liceum Ogólnokształcącym Izabela Grzybowska
Opublikowane w Oświata
Czytaj 308 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W atmosferze radosnego oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście 22 grudnia br. zgromadzili się na uroczystej akademii w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. W tym świątecznym wydarzeniu wziął udział Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Dyrektor Liceum Ewy Grodzkiej, która podkreśliła znaczenie wyjątkowego czasu jakim jest okres Bożego Narodzenia.

-Zebraliśmy się tu dzisiaj, aby jak prawdziwa rodzina złożyć sobie świąteczne życzenia, podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy i pastorałki. – powiedziała Dyrektor Ewa Grodzka

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat co czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Podczas świątecznego wydarzenia w I Liceum Ogólnokształcącym harcerze przekazali szkole Betlejemskie Światło Pokoju. Światło odebrała Dyrektor Ewa Grodzka.

Tradycje świąteczne to nieodłączny aspekt Bożego Narodzenia

Zwyczaj czytania Biblii przed wieczerzą wigilijną kultywowany jest w Polsce od pokoleń. Zgodnie z tradycją ks. Grzegorz Góraj przeczytał fragment Pisma Świętego poświęcony Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Ten duchowy moment stworzył atmosferę refleksji i wprowadził uczestników w nastrój świąteczny. Następnie przy udziale Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, ks. Grzegorza Góraja, Dyrektor Szkoły Ewy Grodzkiej, Wicedyrektora Mirosława Juszczyńskiego i Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Laury Musiejuk połamano się opłatkiem. Ten symboliczny gest był wyrazem życzliwości i jedności w duchu Bożego Narodzenia.

-Życzę w imieniu Zarządu Powiatu Radzyńskiego mieszkańcom Powiatu Radzyńskiego i wszystkim tutaj zebranym, aby w naszych sercach znalazło się miejsce dla Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. Wesołych Świąt. - życzył Starosta Radzyński

Podczas akademii uczniowie prezentowali talenty muzyczne, a ich melodyjne głosy wypełniły salę, tworząc magiczną atmosferę świątecznej harmonii. Śpiew kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli stworzyły ciepłą atmosferę. Akademia była okazją do uhonorowania uczniów za ich osiągnięcia sportowe i edukacyjne. Podczas spotkania wręczono stypendia za wyniki w nauce i medale dla drużyn sportowych za ich sukcesy i wysiłek w różnorodnych zawodach i rozgrywkach.

Najczęściej czytane

Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu radzyńskiego

Kwalifikacja wojskowa na terenie po…

29 Lut 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Uchwała Nr 54/24 Zarządu Powiatu Radzyńskiego z dnia 28 lutego 2024 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim

Uchwała Nr 54/24 Zarządu Powiatu Ra…

28 Lut 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu