XI Noworoczna Gala Akordeonowa Arti Sentemo

Arti Sentemo na scenie Arti Sentemo na scenie fot. Tomasz Młynarczyk
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 506 wyświetlono
Oceń
(2 Głosy)

Ten koncert wpisał już na stałe w kalendarz imprez naszego powiatu. 13 stycznia br. w hali widowiskowo-sportowej radzyńskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbyła się XI Gala Akordeonowa, zorganizowana przez kameralną orkiestrę akordeonową Arti Sentemo. Zespół ten, prowadzony przez Zbigniewa Czuryłę już po raz jedenasty zaprezentował się przed mieszkańcami Powiatu Radzyńskiego w noworocznym koncercie.

W skład orkiestry Arti Sentemo wchodzą: Justyna Czuryło, Julia Drożdż, Adam Dudek, Stanisław Krupa, Szymon Lipiński, Jakub Mackiewicz, Jakub Palinowski, Marcel Semeniuk, Jakub Stefaniak, Anna Szczęsna, Karol Zbaracki, a dyrygentem jest Zbigniew Czuryło.

Nie obyło się bez kolędowania

Koncert rozpoczął się od wykonania dwóch tradycyjnych kolęd, stanowiących wstęp do głównej części wydarzenia. Następnie publiczność mogła usłyszeć klasyki muzyki poważnej, w tym utwory takich kompozytorów jak Gioacchino Rossini, Stanisław Moniuszko, Franz von Suppè czy Johann Strauss. Druga część gali zawierała projekcję filmu z fotografiami dokumentującymi dziesięcioletnią działalność orkiestry, w tym występy na różnych prestiżowych wydarzeniach. Podczas koncertu na wizualizacji wyświetlana była przyroda oraz zabytki powiatu radzyńskiego i Radzynia Podlaskiego w obiektywie Ewy Grodzkiej, Anny Wasak i Janusza Wlizło. Zdjęcia do prezentacji zostały wybrane przez Jakuba Palinowskiego.

Nominacja Arti Sentemo do prestiżowego tytułu

Zakończenie gali było poświęcone muzyce rozrywkowej i filmowej, z akcentem na polskich kompozytorów, takich jak Krzesimir Dębski, Michał Lorenc, Wojciech Kilar i Henryk Kuźniak. Występ zakończył się bisami i przemówieniem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, który pogratulował zespołowi wręczając kosz słodyczy dla muzyków oraz bukiet herbacianych róż dla prowadzącej koncert Doroty Semeniuk, a także ogłosił nominację Arti Sentemo do tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego.

Powiat Radzyński reprezentowali: Starosta Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając oraz Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek.

Powiat wspiera

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego. Powiat Radzyński wsparł organizację koncertu poprzez sfinansowanie nagłośnienia i oświetlenia estradowego. 

fot. Tomasz Młynarczyk

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 15 styczeń 2024 12:07

Najczęściej czytane

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Zapraszamy na spotkanie informacyjne programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Zapraszamy na spotkanie informacyjn…

12 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu