Spotkanie Biskupa Grzegorza Suchodolskiego z Kołami Gospodyń Wiejskich

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie ks. Marek Weresa
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 448 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W niedzielę, 21 stycznia br, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się uroczyste spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich, które współorganizowało Katolickie Radio Podlasie przy wsparciu Powiatu Radzyńskiego. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 przedstawicieli lokalnych organizacji z terenu naszego powiatu.

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznych słów powitania, które wygłosił ks. Grzegorz Suwała, pełniący rolę diecezjalnego duszpasterza Kół Gospodyń Wiejskich. Następnie podziękowania za ich nieoceniony wkład w organizację spotkania zostały skierowane do obecnych na wydarzeniu: Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, Dyrektor ZSP Grażyny Dzidy, Burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli także: Wicestarosta Michał Zając, Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzy Bednarczyk, Ksiądz Proboszcz Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim Jarosław Sutryk, Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski Barbara Palica, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz oraz Dyrektor radzyńskiego oddziału PGE Dystrybucja Damian Ślusarz.

Centralnym punktem spotkania były słowa bp. Grzegorza Suchodolskiego, który podkreślił znaczenie duchowości i wartości inspirowanych przez Boże Słowo w życiu codziennym i działaniach Kół Gospodyń Wiejskich. Zwracając się do zgromadzonych, bp Suchodolski przywołał ewangeliczną scenę Zwiastowania jako przykład i wezwanie dla KGW, wskazując na Maryję, jako wzór do naśladowania w codziennym życiu. Biskup Grzegorz Suchodolski zachęcał również do włączania inspiracji duchowych i ewangelicznych w program działalności KGW. Podkreślił, że takie podejście ma na celu wychowanie człowieka w duchu wartości chrześcijańskich i ma znaczący wpływ na lokalne społeczności. W swoim przesłaniu bp Suchodolski wyraził też przekonanie o konieczności pielęgnowania wartości duchowych dla dobra przyszłych pokoleń, aby przekazać im "ziemię, na której mieszka Bóg".

- Bardzo się cieszę z tego pięknego weekendu dla Radzynia Podlaskiego oraz całego powiatu – rozpoczął Starosta Radzyński. – Chciałem serdecznie podziękować za to, że siedziba Powiatu Radzyńskiego została wybrana na miejsce spotkań z Kołami Gospodyń Wiejskich. W naszym powiecie kultywuje się tradycje, tu mieszkają katolicy, którzy nie wstydzą się swoich przekonań. Jestem dumny z dużej ilości KGW i zespołów śpiewaczych w naszym regionie, które podczas odpowiednich dat w kalendarzu wiedzą, jak kultywować tę chrześcijańską tradycję. W imieniu Zarządu Powiatu Radzyńskiego dziękujemy za wybór naszego powiatu. Chcę podkreślić, że poprzez swoje jednostki, jaką jest np. największa szkoła w województwie lubelskim, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, współpracujemy z kościołem katolickim. To w murach tej szkoły bywały takie osoby jak kardynał Stanisław Dziwisz, człowiek, który przez wiele lat był najbliżej naszego Papieża Św. Jana Pawła II – mówił Szczepan Niebrzegowski.

Wydarzenie uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, którzy zaprezentowali tradycyjne jasełka. Spotkanie było również okazją do wspólnego kolędowania i łamania się opłatkiem, co umocniło atmosferę świątecznego wspólnotowego ducha.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 22 styczeń 2024 10:15

Najczęściej czytane

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Zapraszamy na spotkanie informacyjne programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Zapraszamy na spotkanie informacyjn…

12 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu