„Co żyje i hasa na polach i w lasach Ziemi Lubelskiej”

Uczestniczka konkursu Uczestniczka konkursu ZS w Ulanie -Majoracie
Opublikowane w Powiat wspiera

21 marca 2024 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie – Majoracie odbył się konkurs dla uczniów klas VII-VIII „Co żyje i hasa na polach i w lasach Ziemi Lubelskiej".
Współorganizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej oraz Nadleśnictwo Radzyń Podlaski. Konkurs Honorowym Patronatem objął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Wójt Gminy Ulan – Majorat Jarosław Koczkodaj. W wydarzeniu udział wzięło 36 uczniów z 11 szkół z terenu powiatu radzyńskiego.

Zakresem tematycznym konkursu była wiedza z biologii ssaków i ptaków oraz drzewostan i podszyt naszej okolicy. Pierwszy etap konkursu rozpoczął się testem 25 pytań. W drugiej części zaś wyróżnieni uczniowie zmagali się w tematyce rozpoznawaniu pędów i nasion drzew oraz tropów, skór i poroży zwierząt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty. Zwycięzcy konkursu odebrali zasłużone nagrody ufundowane przez Powiat Radzyński.

I miejsce Marika Pieńkus - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
II miejsce Nikola Kotnarowska - Szkoła Podstawowa w Ostrówku
III miejsce Antonina Panasiuk - Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

Serdecznie gratulujemy!