Dzień Świadomości Autyzmu

Dzień Świadomości Autyzmu Dzień Świadomości Autyzmu SOSW
Opublikowane w Wiadomości
Czytaj 162 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

4 kwietnia 2024 roku społeczność SOSW im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim świętowała Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na dziedzińcu Pałacu Potockich spotkali się: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, uczniowie z rodzicami i nauczyciele Ośrodka, dzieci z radzyńskich przedszkoli oraz podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy. Zebranych powitała Dyrektor SOSW Marta Kożuch i zaprosiła do wspólnego przemarszu symbolizującego solidarność z osobami w spektrum autyzmu, ich rodzinami i bliskimi. W dalszej części, na boisku szkolnym na terenie SOSW, zebrani przekazywali sobie niebieski balon w kształcie serca na znak akceptacji i wsparcia dla osób z autyzmem.

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski słusznie zauważył, że Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (obchodzony 2 kwietnia) nieprzypadkowo zbiega się z dniem śmierci Wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła II wywołując uczucie miłości i tolerancji wobec słabszych i wymagających większego zrozumienia i niewątpliwie tolerancji.

W niebo pofrunęły niebieskie balony. Dodatkową atrakcję zapewnili radzyńscy policjanci  przyjeżdżając wozem policyjnym i „zaświecili się” dla Autyzmu na niebiesko. Tego dnia wszystkim biły gorąco „niebieskie” serca.

 

Najczęściej czytane

Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego: Uhonorowanie wybitnych Sportowców i Trenerów

Nagrody Sportowe Starosty Radzyński…

28 Maj 2024 Powiat wspiera

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

27 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu