Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 194 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Trwa Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowano wydarzenia w tym terminie. 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zaprosiliśmy bibliotekarzy na IX Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego. Jest to od dziewięciu lat coroczna inicjatywa skupiająca bibliotekarzy publicznych, szkolnych oraz osoby zainteresowane tematem czytelnictwa i bibliotek.

W tym dniu był czas na dyskusje, udział w szkoleniu, ale też dzielenie się doświadczeniami. Sytuację bibliotek w powiecie radzyńskim w liczbach przedstawiły instruktorki -pracownice MBP w Radzyniu Podlaskim, panie: Jolanta Sawczuk – Kapica i Anna Korulczyk, szkolenie „Biblioteka – miejsce dla seniora. Potencjał i działania bibliotek na rzecz aktywizacji kulturalnej i społecznej seniorów” poprowadziła dr Renata Malesa z Katedry Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie, która przybliżyła problem uczestnictwa osób starszych w działaniach bibliotek. Natomiast swoimi doświadczeniami o roli Dyskusyjnych Klubów Książki w bibliotece podzieliły się moderatorki klubów DKK z MBP w Radzyniu Podlaskim Beata Górna, Edyta Oworuszko i Małgorzata Grochowska.

Tego dnia nie zabrakło również życzeń, kwiatów i słów uznania na ręce dyrektor Grażyny Kratiuk od Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jakuba Jakubowskiego i Starosty Szczepana Niebrzegowskiego.


Pragnąc przybliżyć działalność biblioteki, w niedzielę 12 maja 2024 r. zorganizowaliśmy Open Day. Tego dnia można było uczestniczyć w różnorakich wydarzeniach: dla dzieci były zajęcia z robotyki, rozszerzonej rzeczywistości w książkach, ale nie zabrakło też zabaw, tworzenia balonowego zoo, kolorowanek oraz buszowania wśród książek i zabawek. W tym czasie rodzice mogli spotkać się z pedagogiem Mileną Borowik, która przedstawiła temat: „Wzrok i słuch dziecka, czyli to czego lekarz nie zbada w gabinecie”. Po spotkaniu trwała dyskusja i padały pytania do prowadzącej.


Kolejnym punktem programu była wyprawa do świata perfum. Senselierka Jolanta Dymowska zaprezentowała duży obszar wiedzy na temat zapachów i ich wpływu na nasze samopoczucie. Była również okazja, aby doświadczyć perfum, poczynając od tych z najwyższych półek. Uczestnicy tego spotkania zadawali wiele pytań, deklarując jednocześnie chęć na kolejne warsztaty.
Dzień Otwarty w bibliotece zakończył koncert zespołu So Easy z Komarówki Podlaskiej, w składzie: Katarzyna Milaniuk i Janusz Mazuruk. Polskie i światowe przeboje, które zostały zaprezentowane na zakończenie dnia uczestnicy śpiewali razem z artystami, nie mogąc się rozstać z zespołem.


Tydzień Bibliotek trwa, a bibliotekarze zapraszają do urzeczywistniania tegorocznego hasła „Biblioteka – miejsce na czasie” nie tylko podczas Tygodnia, ale przez cały rok. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, do korzystania ze zbiorów tradycyjnych i elektronicznych i do bycia razem w przestrzeni bibliotecznej.

Grażyna Kratiuk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany wtorek, 14 maj 2024 10:36

Najczęściej czytane

Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego: Uhonorowanie wybitnych Sportowców i Trenerów

Nagrody Sportowe Starosty Radzyński…

28 Maj 2024 Powiat wspiera

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

27 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu