Noc Muzeów w Woli Osowińskiej: niezwykła noc kultury i historii

Noc Muzeów 2024 Noc Muzeów 2024 GOKiS Borki
Opublikowane w Powiat wspiera

Za nami Noc Muzeów, 19 maja br. odbyło się święto miłośników wieczornego i nocnego zwiedzania. W całej Polsce muzea przygotowują wyjątkowe oferty oraz godziny otwarcia. Z tej okazji także lokalne Muzeum Regionalne w Woli Osowińskiej oraz Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego przygotowało liczne atrakcje. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego. Powiat Radzyński wsparł finansowo Noc Muzeów w Woli Osowińskiej.

Oprócz zwiedzania stałej wystawy uczestnicy mogli obejrzeć pokazy dawnych zawodów i umiejętności gospodarskich, dziś zanikających, wykonywanych sporadycznie lub wręcz nieistniejących. Były pokazy tkactwa, obróbki lnu, młocka cepami, klepanie kosy, maglowanie maglownicą.

Dużą popularnością cieszyła się degustacja lokalnych potraw i przysmaków przygotowanych osobiście przez organizatorów.  Dodatkową atrakcją była loteria fantowa oraz zabawa w odważanie różnych zbóż. Wydarzeniu towarzyszyła wesoła muzyka w wykonaniu zespołu, wspólne śpiewanie i taniec. Gratulujemy organizatorom wspaniałego wydarzenia. Cieszymy się,  że nasze lokalne Muzeum co roku włącza się w ogólnopolską akcję promując swoją działalność, ale także powiat radzyński.

GOKiS Borki

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"