Prymusi 2019 wyróżnieni przez Starostę Radzyńskiego

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski przyznał wyróżnienia w formie statuetki „Prymus” oraz nagrody finansowej w wysokości 1000 zł za wybitne osiągnięcia w nauce uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Radzyński - Kindze Sposób i  Kacprowi Kozakowi.

Kinga Sposób to tegoroczna absolwentka Technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Kacper Kozak – uczeń klasy IIe, prawniczo-dziennikarskiej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim.

Wyróżnieni uczniowie uzyskali średnią ocen co najmniej 5,50. Byli laureatami lub finalistami konkursów na szczeblu co najmniej ogólnopolskim. Angażowali się także w życie szkoły. Swoją postawą godnie reprezentowali szkołę i Powiat Radzyński w województwie lubelskim i kraju.

Wspólne zdjęcie "Prymusów" ze Starostą Radzyńskim

Na zdjęciu: Prymusi 2019 - Kinga Sposób i Kacper Kozak ze Starostą Radzyńskim Szczepanem Niebrzegowskim.

Rodzice wyróżnionych uczniów: Państwo Jolanta i Andrzej Sposobowie oraz Państwo Małgorzata i Robert Kozakowie otrzymali od Starosty listy gratulacyjne.

Wyróżnienia zostały wręczone przez Starostę Radzyńskiego podczas X Sesji Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim w dniu 26 VI 2019 r. Wyróżnionym pogratulował także Przewodniczący Rady Powiatu – Robert Mazurek oraz dyrektorki szkół – panie  Grażyna Dzida i Ewa Grodzka.

Wyróżnienie Starosty Radzyńskiego „Prymus” przyznawane jest na podstawie Zarządzenia nr 17/19 z dnia 4 czerwca 2019 r. w sprawie ustanowienia wyróżnienia Starosty Radzyńskiego „Prymus” dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Radzyński oraz ustalenia Regulaminu określającego zasady i tryb jego przyznawania, w formie statuetki w celu nagrodzenia najlepszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Radzyński.

Wyróżnienia przyznawane są raz w roku z okazji zakończenia roku szkolnego – uczniom, którzy osiągnęli w danym roku szkolnym wysoką średnią ocen oraz znaczące sukcesy w olimpiadach, zawodach i konkursach na szczeblu co najmniej ogólnopolskim, a także działają aktywnie w środowisku lokalnym.

Zdjęcia B. Sozoniuk/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 12:11

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…