Studniówka 2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

Uczniowie ZSP podczas Poloneza Uczniowie ZSP podczas Poloneza fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Oświata

Bal maturalny to czas niezapomnianej zabawy dla uczniów kończących szkołę średnią. W niedzielę, 12 stycznia br. o godzinie 19.00 tradycyjnym Polonezem maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II rozpoczęli Studniówkę. Przed nimi egzamin dojrzałości, który już za sto dni.

Gośćmi uroczystości byli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz ze swoim zastępcą Michałem Zającem, Wiceburmistrz Miasta Radzyń Podlaski Sławomir Lipski oraz Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk.

Oficjalnego otwarcia Studniówki 2020 dokonała Dyrektor ZSP Grażyna Dzida.

Słowa do obecnych skierował także Starosta Szczepan Niebrzegowski - Droga młodzieży, to wasz wieczór, więc cieszcie się tą chwilą. Jest to jeden z najważniejszych dni w waszym dotychczasowym życiu, bo ten dzień będziecie pamiętali przez wiele lat. Najchętniej bym się dziś z wami zamienił. Gratuluję gronu pedagogicznemu, pani dyrektor i rodzicom, że doprowadziliście młodzież do tego momentu. Powiem jako osoba, która też była rodzicem abiturientów, że kojarzę to wydarzenie z tym, że kilka miesięcy po Studniówce w domu się robi bardzo cicho, bo dzieci jak te ptaki wyfruwają z gniazda. Dzisiaj jednak cieszmy się wszyscy. W imieniu własnym, wicestarosty Michała Zająca i Zarządu Powiatu życzę wspaniałej, szampańskiej zabawy – zakończył Starosta Radzyński.

Podczas występów scenicznych uczniowie przygotowali etiudę komediową związaną z życiem szkoły. Elementem kulminacyjnym oficjalnej części balu maturalnego był walc w chmurach zaprezentowany przez uczniów, którzy na zakończenie porwali na parkiet kadrę pedagogiczną oraz zaproszonych gości.

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty