Walne zgromadzenie Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Radzyniu Podlaskim

Walne zgromadzenie Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Radzyniu Podlaskim. Przemiawia Starosta Szczepan Niebrzegowski Walne zgromadzenie Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Radzyniu Podlaskim. Przemiawia Starosta Szczepan Niebrzegowski fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

24 stycznia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim odbyły się obrady Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Radzyniu Podlaskim.

W Walnym Zgromadzeniu uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Członek Zarządu Powiatu Jerzy Bednarczyk oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wraz z Zastępcą Anną Grochołą. Walne zgromadzenie poprowadził Przewodniczący Jerzy Walczyna.

Konserwacyjna Spółka Wodna w Radzyniu Podlaskim w zakresie działania obejmuje miasto oraz gminę. Jej głównym celem jest utrzymywanie konserwacyjne rowów melioracyjnych. Podczas zgromadzenia delegaci przyznali absolutorium zarządowi Spółki za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Ze względu na większe koszty utrzymania pracowników i administracji postanowiono zwiększyć składki członkowskie. Teraz od powierzchni odwodnionej rowami pobierana będzie składka 38 zł za rok (o 3 złote więcej od 2019 r.), natomiast za 1 ha terenu zdrenowanego 26 zł rocznie (o 2 złote więcej od 2019 r.).

Przewodniczący zgromadzenia Jerzy Walczyna poprosił o zabranie głosu Wójta Gminy Radzyń Podlaski oraz Starostę Radzyńskiego. – Możecie państwo liczyć na gminę Radzyń Podlaski, bo chcemy ze wszystkich sił wspierać tę działalność, która jest wyjątkowa, ponieważ dotyczy wszystkich, którzy mają uprawy – mówił Wiesław Mazurek. -  Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu staroście Szczepanowi Niebrzegowskiemu, za to, że jest z nami i interesuje się wszystkimi naszymi sprawami. W tej sytuacji nie ma bezpośrednio wpływu, ale pośrednio ma, ponieważ interesując się życiem gminy, jej inwestycjami i wspierając jej działalność daje nam możliwość udzielania dotacji spółce. Nie było takiej sytuacji, by starosta na jakieś zadanie nie odpowiedział pozytywnie. Dziękuję z całego serca, bo to jest piękny przykład zaangażowania i bezpośredniej pomocy gminie poprzez inwestycje. Staranie pana starosty polega przede wszystkim na tym, że widzi potrzeby całego powiatu, nie skupia uwagi na jednej gminie, ale stara się sprawiedliwie podzielić środki tam, gdzie jest to najpotrzebniejsze – tłumaczył włodarz Gminy Radzyń Podlaski.

- Chciałbym pogratulować absolutorium i tych dokonań z ubiegłego roku – mówił Starosta Radzyński. – My staramy się przez pracę Bożeny Mróz, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i jej ludzi wspierać spółki wodne. Jest to osoba, która od początku powiatu zajmuje się tą tematyką i chciałbym zadeklarować, że we wszelkich sprawach będziemy pomagać. Chciałbym życzyć państwu by ambitne zamierzenia na ten rok się spełniły. Ja będę czynił starania, żeby dotacja dla wszystkich spółek wodnych z naszego powiatu była jak największa. Budżet Państwa jeszcze nie jest uchwalony, więc mamy czas na rozmowy i obiecuję, że o te pieniądze będziemy walczyć – zakończył Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Tekst i foto: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 11:32

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024