Spotkanie Noworoczne w Gminie Borki

Uczestnicy spotkania noworocznego w Gminie Borki Uczestnicy spotkania noworocznego w Gminie Borki fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 1740 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

27. stycznia br. w Domu Ludowym w miejscowości Sitno Wójt Gminy Borki Radosław Sałata zorganizował Spotkanie Noworoczne.

Wydarzenie to było czasem podsumowań pracy kulturalnej i inwestycyjnej Gminy Borki. Nie zabrakło kolęd w wykonaniu: Wójta, Gminnej Rady Seniorów, Koła Gospodyń Wiejskich z Sitna, grupy śpiewaczej „Pod zielonym dębem” z Woli Osowińskiej, zespołu z Nowin, KGW „Jutrzenka” z Woli Chomejowej, KGW „Osowianki” z Osowna, KGW „Paprocie” z Krasewa, KGW z Tchórzewa Wsi oraz chóru parafialnego „Ave Maria”. W wydarzeniu wziął udział Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Wicestarostą Michałem Zającem.

Podczas Spotkania Noworocznego Wójt Gminy Borki Radosław Sałata uhonorował wszystkich aktywnie działających mieszkańców na rzecz sportu i kultury. - Chcemy oprócz śpiewu i zabawy podsumować stary rok oraz podziękować wszystkim osobom aktywnym na rzecz kultury i sportu. Rok 2019 był dla gminy bardzo owocny. Zakończyliśmy realizację starych projektów i pozyskaliśmy ponad 20 milionów złotych na nowe – mówił Wójt Gminy Borki.

Głos zabrał również Starosta Radzyński. – Chciałbym serdecznie podziękować za to, co w roku 2019 udało nam się wspólnie zrealizować. Myślę, że słowa sprzed roku, które wygłosiłem tutaj o współpracy i wzajemnym pomaganiu autentycznie znalazły swój wyraz w przedsięwzięciach. Dożynki gminno-powiatowe, które były w Państwa Gminie, niedaleko stąd, naprawdę zapadły w naszych sercach bardzo głęboko. Na każdym spotkaniu z wicepremierem Jackiem Sasinem słyszę słowa uznania gdy wspomina nasze dożynki. Mówi, że nigdzie nie widział takich bryczek jak w Woli Osowińskiej. Chciałbym podziękować Państwu za prezentację ludowości, zespołów i tych bryczek – mówił Szczepan Niebrzegowski.

 

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 11:31

Najczęściej czytane

Podpisanie umów na przebudowę ulicy Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim

Podpisanie umów na przebudowę ulicy…

28 Lis 2023 Wiadomości ze Starostwa

Hipokrates 2023

Hipokrates 2023

28 Lis 2023 Wiadomości

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa PCK

Obchody Dnia Honorowego Krwiodawstw…

28 Lis 2023 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu