V Memoriał Pływacki im. prof. Rudolfa Probsta

Młodzi sportowcy w pływalni Młodzi sportowcy w pływalni fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 2035 wyświetlono

19 lutego br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji I Liceum Ogólnokształcące zorganizowało V Memoriał Pływacki im. prof. Rudolfa Probsta.

- Jest mi bardzo miło, że tak liczne grono osób chce oddać pamięć człowiekowi z naszej społeczności, wielce dla nas zasłużonemu. V Memoriał Pływacki odbywa się prawie co do dnia w piątą rocznicę śmierci profesora Rudolfa Probsta – mówiła na wstępie inicjatorka wydarzenia, dyrektor I LO Ewa Grodzka.

Memoriał uświetnili: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Stephan, Przewodniczący Rady Miasta Radzyń Podlaski Adam Adamski, Przewodnicząca Rady Rodziców I LO Katarzyna Krupska-Grudzień, córka prof. Rudolfa Probsta Małgorzata Łysik, honorowy krwiodawca Andrzej Krupa i Dyrektor MOSiR Łukasz Włoszek.

W honorowym przepłynięciu dwóch długości basenu wzięły udział drużyny rodzinne, pedagodzy oraz szkoły z: Radzynia Podlaskiego, Branicy Radzyńskiej, Białki, Suchowoli i Lisiowólki. Podczas IV Memoriału Pływackiego Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski obiecał, że osobiście weźmie udział w kolejnej edycji tego wydarzenia i słowa dotrzymał. Na tym samym torze towarzyszyli mu: Przewodniczący Adam Adamski, Wiceprzewodniczący Tomasz Stephan i Andrzej Gruba.

Wszyscy uczestnicy memoriałowej sztafety otrzymali pamiątkowe statuetki, które sfinansowano z budżetu Powiatu Radzyńskiego w Radzyniu Podlaskim.

Tekst i foto: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:09