Kulka i Sommer, czyli „Z klasyką przez Polskę”

Na scenie Konstanty Andrzej Kulka przy akompaniamencie pianisty Pawła Sommera Na scenie Konstanty Andrzej Kulka przy akompaniamencie pianisty Pawła Sommera fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 1605 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

21 lutego br. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim wystąpił wirtuoz wiolinistyki koncertujący na całym świecie, Konstanty Andrzej Kulka przy akompaniamencie stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pianisty Pawła Sommera.

Był to kolejny koncert muzyki poważnej w Radzyniu Podlaskim zrealizowany dzięki projektowi „Z klasyką przez Polskę”. Ideą tych działań jest docieranie największych polskich wirtuozów do mniejszych miast w celu propagowania muzyki klasycznej. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z żoną, Dyrektor Polskiego Impresariatu Muzycznego Marcin Rudziński, wykładowca akademicki inicjator koncertu dr Stefan Münch, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Tadeusz Sławecki, Prezes Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego Agnieszka Jeż oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim Zbigniew Czuryło.

Konstanty Andrzej Kulka ma za sobą 60 lat pracy twórczej. Określany jest jako żywa legenda światowej wiolinistyki. Występował na wszystkich kontynentach wraz z najwybitniejszymi orkiestrami. Od 1984 roku jest solistą Filharmonii Narodowej, z którą odbywał tournée po całym świecie. Jego partnerem podczas koncertu był Paweł Sommer. Artysta jest młodym, lecz doskonale wykształconym muzykiem, który często występuje ze śpiewakami. Zdobył wiele nagród dla pianisty towarzyszącego.

Organizatorem koncertu był Polski Impresariat Muzyczny. Projekt „Z klasyką przez Polskę” został sfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami wydarzenia zostali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Tekst i foto: Michał Maliszewski/Starostwo Powiatowe

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:07

Najczęściej czytane

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 września 2023

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

21 Wrz 2023 Ogłoszenia/Komunikaty

Zawiadomienie o przeprowadzeniu konsultacji

Zawiadomienie o przeprowadzeniu kon…

21 Wrz 2023 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu