Rusza nabór wniosków o udzielenie jednorazowej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Reka z ołówkiem nad paragonem, notesem i kalkulatorem Reka z ołówkiem nad paragonem, notesem i kalkulatorem pixabay.com
Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
Czytaj 1994 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.


WYSOKOŚĆ OFEROWANEGO WSPARCIA I ZASADY SPŁATY

 • Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. zł. Pożyczka udzielana jest jednorazowo.
 • Stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku.
 • Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji.
 • Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r. Pożyczkobiorca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o utrzymaniu stanu zatrudnienia.
 • Jeśli Pożyczkobiorca nie spełni warunku umorzenia albo nie złoży wniosku o umorzenie – ma obowiązek spłaty pożyczki.

SPOSÓB POSTĘPOWANIA PRZY UBIEGANIU SIĘ O POŻYCZKĘ DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCY

 • Informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim: radzynpodlaski.praca.gov.pl oraz na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: www.gov.pl/web/rodzina/pozyczki-dla-mikroprzedsiebiorcow
 • Wniosek o pożyczkę należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radzyniu Podlaskim -  terytorialnie właściwym ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej tylko i wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej PUP w Radzyniu Podlaskim dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP)

W razie wątpliwości(Jak założyć Profil Zaufany – instrukcja)


lub przez portal www.praca.gov.pl  W tym celu należy:

 • wejść na portal praca.gov.pl,
 • wybrać opcję "tarcza antykryzysowa",
 • wybrać opcję "Wniosek o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy",
 • wybrać z listy jako adresata "Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim",
 • wypełnić udostępniony formularz,

Przyjmowanie wniosków o udzielenie pożyczki przez Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim, odbywać się będzie do wyczerpania środków Funduszu Pracy przeznaczonych na realizację tego wsparcia.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim i pożyczkobiorca zawierają umowę pożyczkową. Wypłata środków finansowych następuje na wskazane konto przez wnioskodawcę.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: nr tel: 83 352 63 20 lub za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce Tarcza Antykryzysowa: https://www.gov.pl/web/rodzina/tarcza-antykryzysowa

Mateusz Zając / Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:28
Pobrane elementy:

Najczęściej czytane

Droga Borowe – Wola Chomejowa w trakcie przebudowy

Droga Borowe – Wola Chomejowa w tra…

08 Gru 2022 Wiadomości ze Starostwa

Zostań żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zostań żołnierzem 2 Lubelskiej Bryg…

06 Gru 2022 Ogłoszenia/Komunikaty

Kulturysta Jakub Szczerba wyróżniony przez Zarząd Powiatu Radzyńskiego

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu