Inwestycje drogowe głównym tematem nadzwyczajnej sesji

Sesja Rady Powiatu Radzyńskiego Sesja Rady Powiatu Radzyńskiego fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 433 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

24 kwietnia br. w trybie nadzwyczajnym zwołano XXI Sesję Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim. Były to pierwsze obrady podczas pandemii COVID-19 w Polsce, więc zadbano by uczestnicy zachowywali od siebie odległość, mieli maseczki i rękawiczki. Przy wejściu na salę konferencyjną udostępniono również płyn odkażający. W sesji Rady Powiatu wziął udział Robert Lis, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim, który po raz pierwszy uczestniczył w obradach.

Na wstępie głos zabrał Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, który wytłumaczył powód zwołania sesji nadzwyczajnej: - W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od pana wojewody, że mamy przyznane środki na inwestycje drogowe, o które aplikowaliśmy z programu Morawieckiego. Do poniedziałku u wojewody lubelskiego musi się znaleźć uchwała, za pomocą której wprowadzimy do budżetu powiatu środki na realizację inwestycji: Radzyń – Zbulitów – Wohyń oraz Paskudy – Gąsiory - powiat łukowski. Zostanie państwu przedstawiona także autopoprawka, ponieważ żyjemy w takim tempie, że codziennie pojawiają się nowe elementy. Jednym z nich jest temat związany z e-geodezją, bo jak państwo pamiętacie, były zatory związane z realizacją tego projektu i w ubiegłym roku nie zostały zrealizowane pewne zadania w tej dziedzinie. Było to ponad nami, ponieważ liderem e-geodezji jest Powiat Lubelski. Byliśmy zmuszeni zwrócić milion złotych, natomiast w tym roku ten milion musimy włączyć ponownie do naszego budżetu na realizację tego projektu i tego dotyczy jedna poprawka. Przypominam, że to nie odbędzie się z naszych środków – tłumaczył włodarz Powiatu Radzyńskiego.

Na XXI nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu radni uchwalili nowy statut SP ZOZ, a także przyjęli punkty mówiące o: utworzeniu Branżowej Szkoły II Stopnia i włączenia jej do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, określeniu zadań powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na realizację których przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych w 2020 roku oraz zmianach w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej.

Starosta Powiatowy Szczepan Niebrzegowski powitał przed Radą Powiatu Dyrektora SP ZOZ: - Nie miałem możliwości przy całej radzie pogratulować panu dyrektorowi zwycięstwa w konkursie, więc chciałbym to zrobić dzisiaj, choć w tak szczególnych warunkach. Chciałbym życzyć panu by w tak trudnym okresie dla powiatu i szpitala miał pan pełne możliwości do rozwoju zawodowego i sukcesu. Pana sukces będzie naszym sukcesem. Jesteśmy zainteresowani tym, by wszelkie pana plany związane z kierowaniem naszym radzyńskim szpitalem się powiodły – mówił Starosta.

Poniżej prezentujemy relację wideo z XXI nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu:

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 08:33

Najczęściej czytane

Duet skrzypcowy - Krzysztof i Jakub Jakowicz na scenie ROK

Duet skrzypcowy - Krzysztof i Jakub…

26 Paź 2020 Powiat wspiera

Cała Polska w czerwonej strefie. Poznaj nowe zasady bezpieczeństwa
„Niepodległa do hymnu” – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie pandemii

„Niepodległa do hymnu” – jak uczcić…

22 Paź 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu