Premier RP Mateusz Morawiecki w Powiecie Radzyńskim

Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski z czekiem Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski z czekiem fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości
Czytaj 615 wyświetlono
Oceń
(1 Głos)

1 lipca br. punktualnie o godzinie 18.00 Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził mieszkańców Powiatu Radzyńskiego. Wydarzenie miało miejsce na Placu Wolności w Radzyniu Podlaskim.

- Witam Pana w imieniu wszystkich samorządów Powiatu Radzyńskiego, 7 gmin wiejskich i miasta Radzyń Podlaski – przywitał Premiera Starosta Szczepan Niebrzegowski. – Naszym największym sukcesem jest współpraca, od gmin, poprzez powiat, województwo, aż do Warszawy. Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie programy, które do nas docierają. Odbieramy to jako ogromną pomoc dla samorządów. Ta pomoc jest widoczna, bo wszyscy mieszkańcy, którzy się tutaj zebrali widzą to na naszych drogach, za chwilę zobaczą w pałacu, czy w największym w województwie Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Dziękuję na Pana ręce rządowi polskiemu, dziękuję Panu Prezydentowi, który przecież podpisuje się pod tymi ustawami. Dziękuję również za Tarczę Antykryzysową, bo dzięki temu w Powiecie Radzyńskim praktycznie nie ma zwiększenia bezrobocia. Ale tak jak powiedział bohater z jednego ze słynnych filmów: „Nie znasz moich potrzeb”, my mamy dużo większe potrzeby i prosimy o jeszcze. Mowa o kolei, która połączy nas z Warszawą i Lublinem. Przystępujemy razem z Marszałkiem do programu Kolej +. Wszystkie samorządy Powiatu Radzyńskiego zgodziły się być partnerami w tym projekcie. Obiecujemy, że będziemy ściśle współpracować z Panem Marszałkiem i Panem Wojewodą – zakończył Starosta Radzyński.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nakłaniał mieszkańców do udania się na drugą turę wyborów prezydenckich. Informował również o obniżeniu podatków VAT od 8 do 5 procent na tysiące artykułów spożywczych (zmiana ta weszła w życie od dzisiaj) oraz uproszczeniu podatków dla przedsiębiorców.

Następnie Prezes Rady Ministrów wręczył włodarzom gmin z terenu Powiatu Radzyńskiego czeki na inwestycje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jako pierwszy, czek opiewający na kwotę 4 milionów 582 tysięcy 751 złotych odebrał Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. Następnie: Miasto Radzyń Podlaski – 1 338 030 zł, Gmina Borki – 1 829 833 zł, Gmina Radzyń Podlaski – 1 458 279 zł, Gmina Ulan Majorat – 1 049 479 zł, Gmina Czemierniki – 814 036 zł, Gmina Komarówka Podlaska – 750 694 zł, Gmina Kąkolewnica – 667 685 zł oraz Gmina Wohyń – 500 000 zł.

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 12:32

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Życzenia z okazji Dnia Pracownika P…

27 Sty 2021 Wiadomości ze Starostwa

Zgłoś zawodnika lub trenera wyróżniającego się osiągnięciami w działalności sportowej

Zgłoś zawodnika lub trenera wyróżni…

26 Sty 2021 Wiadomości ze Starostwa

Ruszyły pożyczki na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych przez mikro i małe przedsiębiorstwa

Ruszyły pożyczki na finansowanie pr…

26 Sty 2021 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu