Ikona BIP

Ikona zmniejsz rozmiar tekstu Ikona standardowy rozmiar tekstu Ikona zwiększ rozmiar tekstu

Ikona zmień kontrast

25 wrzesień 2020

Narodowe Czytanie 2020 z Miejską Biblioteką Publiczną w Radzyniu Podlaskim

Plakat informujący o Narodowym Czytaniu Plakat informujący o Narodowym Czytaniu MBP
Opublikowane w Powiat wspiera

… Jestem przekonany, że ten wyjątkowy utwór, którego inscenizacje trwale zapisały się w historii polskiego teatru, my także przeczytamy na wiele różnych i oryginalnych sposobów, które są stałym walorem Narodowego Czytania i poprzez które tę akcję współtworzą Polacy w różnym wieku w tak licznych miejscach w Polsce i na całym świecie … - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W 2020 r. przypada 9 Edycja Narodowego Czytania. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny włącza się do akcji. W tym roku w sobotę 5 września o godz. 1000 na Placu Wolności będziemy czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Genezę utworu przybliży Pani Renata Sieromska, a fragmenty dramatu będą czytać zaproszeni goście oraz wszyscy chętni. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie literackiej z upominkami. Szczegóły na stronie www.mbpradzyn.pl Zachęcamy do zabrania ze sobą własnego egzemplarza „Balladyny”, aby zaopatrzyć go w okolicznościowy stempel z tegorocznej akcji.

Zapraszamy do wspólnego czytania „Balladyny”!

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 31 sierpień 2020 05:57

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powiatu - 29.09.2020

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powi…

24 Wrz 2020 Ogłoszenia/Komunikaty