Ikona BIP

Ikona zmniejsz rozmiar tekstu Ikona standardowy rozmiar tekstu Ikona zwiększ rozmiar tekstu

Ikona zmień kontrast

25 wrzesień 2020

Ćwierćwiecze Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria”

Grzegorz Bukała na scenie Grzegorz Bukała na scenie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

Od 25-ciu lat Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską gromadzą liczne grono sympatyków poezji śpiewanej. Od dwóch lat, z powodu braku zainteresowania konkursem młodych talentów, OSzPA organizowana jest w odświeżonej odsłonie, z samymi koncertami gwiazd polskiej estrady.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się w piątek, 28 sierpnia br. wystawą materiałów archiwalnych związanych z tą imprezą, w galerii „Oranżeria”. Następnie przed zgromadzonymi słuchaczami wystąpił pomysłodawca tego wydarzenia, radzyński bard Jacek Musiatowicz wraz z synem Michałem. Artysta wykonał muzyczny przelot swoją twórczością przez lata istnienia OSzPA.

W sobotę, 29 sierpnia br. na sali widowiskowo-kinowej radzyńskiej Oranżerii wystąpił Grzegorz Bukała i Wały Jagiellońskie. Zaprezentowali oni recital pt. „Rozważania nad niedopitą szklanką”.

Na zakończenie Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria”, 30 sierpnia o godzinie 18.00 wystąpił Tadeusz Woźniak. Artysta zgromadził liczną ilość sympatyków jego twórczości, zarówno na sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury, jak i przed komputerami podczas transmisji na żywo. Jego utwór „Zegarmistrz światła purpurowy” zaśpiewała z nim cała widownia.

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria” zostały objęte patronatem honorowym Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z trzech dni tej muzycznej uczty.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 01 wrzesień 2020 06:36
Więcej z kategorii: Za nami Piknik Modelarski »

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powiatu - 29.09.2020

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powi…