Ikona BIP

Ikona zmniejsz rozmiar tekstu Ikona standardowy rozmiar tekstu Ikona zwiększ rozmiar tekstu

Ikona zmień kontrast

25 wrzesień 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 (I LO oraz ZSP)

Uczennica w maseczce Uczennica w maseczce fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Dzisiaj (1.09) we wszystkich szkołach w Polsce zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2020/21. Uczniowie rozpoczęli naukę stacjonarną przestrzegając wszystkich norm sanitarnych w związku z epidemią COVID-19. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz ze swoim zastępcą Michałem Zającem uczestniczyli w rozpoczęciu roku szkolnego klas pierwszych w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II.

Włodarz Powiatu dziękował dyrektorom za zaangażowanie w okresie wakacyjnym przy wprowadzeniu strategii bezpieczeństwa zdrowia uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników. W szkołach przygotowano pojemniki z płynem dezynfekującym, ograniczono liczbę uczniów w pracowniach, sporządzono plan lekcji tak, by młodzież nie musiała przemieszczać się po szkole, gdy nie jest to obowiązkowe, a także poproszono uczniów o noszenie maseczek podczas przerw. Dyrektorzy szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Radzyński, wprowadzili również inne środki bezpieczeństwa w zależności od warunków architektonicznych i ilości uczniów w klasach. Mamy nadzieję, że te wytyczne zniwelują ryzyko zarażenia COVID-19.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego w I LO oraz ZSP:

I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim:

Ostatnio modyfikowany wtorek, 01 wrzesień 2020 11:43

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powiatu - 29.09.2020

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powi…

24 Wrz 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Promocja tomiku poezji Marty Świć pt. „Złożona z kropli”
Z Pawłem Skibą w podroży po Tajlandii