Poznaję miejsca pamięci Powiatu Radzyńskiego

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Anna Zabielska
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 1091 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

18-19 września 2020 w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim spotkali się harcerze z Radzynia, Woli Osowińskiej i Krasewa, aby razem już po raz drugi odkrywać ciekawe miejsca i historie naszego powiatu podczas biwaku pod hasłem „Poznaję miejsca pamięci Powiatu Radzyńskiego”.

W związku z tym pierwszego dnia odbyła się wycieczka autokarowa, w ramach, której uczestnicy odwiedzili okoliczne miejscowości, m.in.: Turów, Kąkolewnicę, Polskowolę, Sitno. Przewodnikiem już po raz kolejny był Tadeusz Pietras, który w interesujący sposób przedstawił nam historię odkrywanych miejsc. Podczas wizyty w Brzozowicy towarzyszyła zwiedzającym Izabela Kot – Prezes Stowarzyszenia Brzozowica, która odkryła przed nimi tajemnice tutejszych lasów. Drugiego dnia uczestnicy biwaku wykorzystali zdobytą wiedzę i przygotowali pamiątkowe kroniki, które będą stanowiły dowód zdobywania odznaki „Znam Miejsca Pamięci Powiatu Radzyńskiego”.

W konkursie wiedzy o regionie największą wiedzą wykazały się i nagrody zdobyły: Natalia Polkowska z 17. Drużyny Harcerskiej „eReF” im.płk. pil. Z. Krasnodębskiego przy Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej, Martyna Muniowska z 7. Starszoharcerskiej Drużyny Odkrywców „Taka Paka” przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, Oliwia Grabowska z 14. Drużyny Harcerskiej „Ad Astra” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim i Magdalena Karpińska z Próbnej Drużyny Harcerskiej przy Szkole Podstawowej w Krasewie.

Współorganizatorem biwaku było I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Organizację biwaku wsparł finansowo Powiat Radzyński w ramach realizacji umowy z zakresu turystyki i krajoznawstwa „Poznaję miejsca pamięci Powiatu Radzyńskiego”.

Anna Zabielska

Ostatnio modyfikowany piątek, 25 wrzesień 2020 07:26

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu