Uroczystość ku pamięci batalionu saperów

Żołnierze przy pomniku Żołnierze przy pomniku fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 1149 wyświetlono
Oceń
(2 Głosy)

W sobotę, 3 października br. przy moście w miejscowości Bełcząc odbyła się uroczystość upamiętniająca stoczoną bitwę przez Samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” z niemieckim najeźdźcą.

- Od strony Jabłonia szli żołnierze polscy, którzy wierzyli w zwycięstwo, mimo tego, że przestały działać już rozgłośnie radiowe, poddało się wybrzeże, szykowano defiladę zwycięstwa wojsk hitlerowskich w Warszawie, to jednak tutaj zdeterminowani do walki o Ojczyznę Polacy stawili czoła pod przewodnictwem generała Kleeberga. Dzisiaj po raz kolejny staramy się spłacić dług wdzięczności tym ludziom, którzy w głodzie, chłodzie, braku nadziei szli, aby spełnić swą żołnierską powinność. My dzisiaj modląc się za nich i wspominając w jakiś sposób spłacamy dług wdzięczności – mówił Tadeusz Sławecki, współorganizator wydarzenia.

Głównym elementem wydarzenia była msza święta odprawiona przez Proboszcza parafii Czemierniki ks. Jerzego Latawca w asyście księdza proboszcza Gustawa Sikorę z Leszkowic. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Michał Zając, Wójt Gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Porucznik z I Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego Nina Sliwińska, a także 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej 23 Batalion Lekkiej Piechoty.

Wydarzenie zakończyło się przemowami zaproszonych gości oraz wspólnym posiłkiem.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 06 październik 2020 07:17
Więcej z kategorii: IX Dni z Aniołami »

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu