Nowy samochód operacyjny w radzyńskiej jednostce Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Nowe auto na potrzeby Straży Pożarnej Nowe auto na potrzeby Straży Pożarnej fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 1360 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Dzisiaj (09.10) punkt 9.00 przy komendzie PPSP w Radzyniu Podlaskim odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu na potrzeby radzyńskich strażaków.

W wydarzeniu uczestniczył Wicestarosta Michał Zając, Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz, Wójt Gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj oraz w imieniu władz Gminy Radzyń Podlaski Daniel Howorus. - W imieniu swoim, Starosty Szczepana Niebrzegowskiego oraz całego zarządu podziękować włodarzom naszych samorządów za pomoc w zakupie tego samochodu – mówił na wstępie Michał Zając. – Jest to kolejny przejaw harmonijnej współpracy między nami i są tego namacalne dowody, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Pracujemy razem dla dobra naszego regionu i myślę, że ta sytuacja się nie zmieni i będzie trwała. Chciałem podziękować również panom komendantom za podjęte starania w celu zakupu tego pojazdu. Chciałbym zapewnić, że zarząd powiatu ma na uwadze dobro komendy Państwowej Straży Pożarnej i uważamy, że takie jednostki powinny być o krok do przodu przed Ochotniczymi Strażami Pożarnymi przede wszystkim co do wyposażenia w odpowiedni sprzęt. Chciałbym również zadeklarować, że Powiat Radzyński jest gotowy zabezpieczyć 100 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu bojowo-gaśniczego, jeżeli będą podjęte przez kierownictwo straży działania celem zakupu takiegoauta. W tym momencie połowę wkładu własnego zabezpieczamy w budżecie na ten cel. Dziękuję za podjęte działania i współpracę – zakończył wicestarosta.

Po wypowiedzi włodarz Powiatu Radzyńskiego wręczył klucze do auta operacyjnego Komendantowi PPSP Witoldowi Grajcarowi. Następnie ksiądz proboszcz Henryk Och poświęcił samochód oraz jego przyszłych użytkowników.

Zakup auta operacyjnego został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu: Powiatu Radzyńskiego, Gminy Kąkolewnica, Gminy Wohyń, Gminy Czemierniki, Gminy Radzyń Podlaski oraz Gminy Ulan-Majorat. Część środków została pozyskana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ostatnio modyfikowany piątek, 09 październik 2020 10:53

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu