Duet skrzypcowy - Krzysztof i Jakub Jakowicz na scenie ROK

Duet skrzypcowy - Krzysztof i Jakub Jakowicz Duet skrzypcowy - Krzysztof i Jakub Jakowicz fot. Tomasz Młynarczyk
Opublikowane w Powiat wspiera

24 października br. w murach sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się czwarty koncert w ramach XXXVII Dni Karola Lipińskiego.

Tym razem przed radzyńską publicznością zaprezentował się duet skrzypcowy składający się z ojca i syna - Krzysztofa i Jakuba Jakowiczów. Pierwotnie wystąpić miał Krzysztof Jakowicz wraz z Robertem Morawskim, jednak z powodu choroby pianista nie pojawił się. Koncert odbył się dla uświetnienia 230. rocznicy urodzin Karola Lipińskiego oraz dwudziestolecia Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego.

Artyści wykonali Melodię G-dur op. 16 oraz Sonatę a-moll op. 13 Ignacego Jana Paderewskiego, II część Koncertu "Wojskowego” Karola Lipińskiego, Pieśń Roksany z opery "Król Roger" Karola Szymanowskiego, Obertas op. 19 nr 1 Henryka Wieniawskiego oraz Introdukcję i rondo capriccioso op. 28 Camille'a Saint-Saënsa.

Na zakończenie uhonorowano wszystkie instytucje i firmy, które wsparły tegoroczną edycję DKL w Radzyniu Podlaskim.

Organizatorem wydarzenia byli: Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego, Radzyński Ośrodek Kultury, Powiat Radzyński, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytut Muzyki i Tańca, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Miasto Radzyń Podlaski.

Powiat Radzyński sfinansował również transmisję online koncertu, która jest do obejrzenia poniżej:

fot. Tomasz Młynarczyk

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 26 październik 2020 11:34

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – Wohyń. Wstęga została przecięta

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – …

30 Lip 2021 Wiadomości ze Starostwa

Konkurs pn. „Nagroda Trzeciego Sektora”