Koncert Jazzowy na zakończenie XXXVII Dni Karola Lipińskiego

Artyści na scenie Artyści na scenie fot. Tomasz Młynarczyk
Opublikowane w Powiat wspiera

7. listopada br. Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego zaprosiło na koncert finałowy XXXVII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. W sali kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury wystąpił WARSAW/PARIS JAZZ QUINTET. Koncert poprowadziła Dorota Szostakiewicz. Niestety, z powodu sytuacji pandemicznej w kraju, uczestnictwo w koncercie możliwe było tylko poprzez transmisję w Internecie.

WARSAW/PARIS JAZZ QUINTET tworzą utytułowani muzycy: Robert Majewski – trąbka (obok Piotra Wojtasika czołowa trąbka w Polsce), Paweł Perliński – fortepian (pianista wszechstronny grający jazz, klasykę i inne gatunki muzyczne), Andrzej Łukasik – kontrabas (muzyk grający w kilku czołowych formacjach muzycznych, a także producent płyt i animator życia muzycznego) oraz Sebastian Frankiewicz – perkusja (czołowy perkusista na polskim rynku muzycznym).

Program koncertu zawierał jazzowe wykonania utworów Fryderyka Chopina:Other Changes – Mazurek g-moll op. 24 nr 1, New Ballad – Ballada g-moll op. 23, Longing – Mazurek a-moll op. 17 nr 4, After Christmas – Scherzo h-moll op.26. (II temat), Amber – Mazurek C-dur op. 67 nr 3, Without a Prelude – Preludium c-moll op. 28 nr 20, Accidentals Sea – Scherzo E-dur op. 54.

Patronat honorowy nad XXXVII Dniami Karola Lipińskiego objęli Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

ROK / Fot. Tomasz Młynarczyk

Ostatnio modyfikowany wtorek, 10 listopad 2020 08:24