Radzyń dla Niepodległej!

Dzieci śpiewające hymn Dzieci śpiewające hymn ROK
Opublikowane w Powiat wspiera

Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa nie mogliśmy jak co roku spotkać się z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W związku z tym Radzyński Ośrodek Kultury zaprosił do akcji „Radzyń dla Niepodległej!”.

Każdy chętny mógł odśpiewać hymn Polski we własnym domu, nagrać ten występ i przesłać do ROK. Z nagrań powstał film, na którym Radzynianie wspólnie śpiewają Mazurka Dąbrowskiego! Nagranie można obejrzeć na kanale YouTube Telewizji Radzyń – https://www.youtube.com/watch?v=yeFwnl48ZS8

Do akcji „Radzyń dla Niepodległej!” włączyło się ponad 80 mieszkańców Radzynia Podlaskiego i powiatu radzyńskiego. Są to zarówno osoby indywidualne, jak też dzieci uczęszczające do przedszkoli: Mikołaj Borysiuk; Gabriela Ciemna; Magdalena Jagło; dzieci z Kółka Muzycznego Przedszkola Miejskiego nr 1 w Radzyniu Podlaskim – przygotowywała Marta Skowron: Zuzanna Sałata, Nikola Łukowska, Hanna Belniak, Zuzanna Sokołowska, Hanna Dziurko, Weronika Bujek, Kornelia Szymanek i Amelia Drapała; Weronika Nowicka; dzieci z Niepublicznego Artystycznego Przedszkola Integracyjnego „Bajkowa Kraina” w Radzyniu Podlaskim: Lara Zabielska, Marcel Kilar, Paulina Maliszewska, Adam Lis, Kornelia Kruczek, Gabriel Korzeniewski, Szymon Niewęgłowski, Julia Leśkowicz, Maria Majcher, Adam Mazurek, Jakub Bartoszuk, Lena Wetoszka, Aniela Grzywacz, Wiktor Tuchowski, Aleks Dworniczak, Krzysztof Nowicki, Bartosz Jalowski, Michał Karwowski, Oliwia Sposób, Nina Lis, Alicja Jodełko, Robert Sposób, Aleks Ochnik, Kajetan Mysłowski, Igor Nowak, Kornelia Karczmarz, Kacper Kopeć i Wiktor Szwed; Szymon Niewęgłowski; dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Radzyniu Podlaskim; Kinga Sawicz; Pola Skiba; Natalia Skwarek; Marlena, Radosław i Jarosław Stefaniak; dzieci z klas 0-I Szkoły Podstawowej w Żakowoli - przygotowywała Milena Afaltowska: Bartosz Oksejuk, Zuzanna Mazur, Aleksandra Zalewska, Aleksander Biernacki, Michał Czapski, Mateusz Karaś, Laura Łuba, Patrycja Mazur, Franciszek Sawicki, Ewelina Stefańska, Amelia Wachulik i Zuzanna Wachulik; dzieci z klas II-III Szkoły Podstawowej w Żakowoli - przygotowywały Elżbieta Gawryszuk i Małgorzata Siljańczuk: Filip Majczyna, Nikodem Marciniak, Kinga Matejek, Konrad Mazur, Maryna Sawicka, Natalia Sokół, Kamil Stefański i Krzysztof Zalewski; dzieci ze Żłobka „Uszatek” w Zabielu – pod opieką Agaty Grochowskiej, Karoliny Sierociuk-Brzozowskiej, Magdaleny Łozowskiej i dyrektor żłobka Violetty Pasztaleniec: Aleksander Mizerski, Zofia Błażewicz, Mikołaj Skubisz, Tadeusz Cienkusz, Marcelina Solecka, Zuzanna Krajanowska, Michał Bober, Krystyna Makosz, Zuzanna Król i Wiktor Pawłowicz.

Wszyscy, którzy włączyli się do akcji, otrzymali w prezencie od ROK „Radzyński Śpiewnik Patriotyczny”. - Jest to publikacja dedykowana mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Zawiera ponad 30 najpiękniejszych i znanych pieśni patriotycznych, które towarzyszą nam w najważniejszych momentach dziejowych. Wydawnictwo będzie nie tylko pomocą we wspólnym śpiewaniu, ale także w biblioteczkach domowych ważną pozycją, po którą będzie można sięgać, by kultywować wspólne śpiewanie w kręgu rodziny i przyjaciół - powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Akcja „Radzyń dla Niepodległej!” odbywała się pod patronatem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego oraz Burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka.

Radzyński śpiewnik patriotyczny - okładka

Ostatnio modyfikowany wtorek, 17 listopad 2020 11:25