Kolejny sukces uczniów z ZSP

Olimpiada Przedsiębiorczości Olimpiada Przedsiębiorczości OP
Opublikowane w Oświata

Krzysztof Kalenik, Jakub Petkowicz, Klaudia Kasprowicz i Gabriela Borowik z technikum w zawodzie technik ekonomista ZSP zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XVI Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim „Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju".

Olimpiada Przedsiębiorczości rozbudza i wzmacniania postawy oraz zachowania przedsiębiorcze wśród uczniów, poprzez tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej i rozwija zainteresowania ekonomiczne u młodzieży uzdolnionej.

Zakres tematyczny Olimpiady jest zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości w szkołach ponadpodstawowych, poszerzony dodatkowo o zagadnienia związane ze zmienianym corocznie hasłem przewodnim Olimpiady. Uczestnicy Olimpiady wykazują się umiejętnością samodzielnego przyswajania wiedzy wykraczającej poza wymogi szkolne. Młodzież biorąca udział w Olimpiadzie powinna posiadać podstawową wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, ekonomii, zarządzania i prawa.

Tak różnorodne cele oraz zakres tematyczny Olimpiady powodują, że uczestnicy oceniani są nie tylko za posiadaną wiedzę i jej przełożenie na praktyczne umiejętności, ale także za reprezentowane postawy i zachowania przedsiębiorcze. Sprawdzaniu wiedzy służą testy, natomiast przy ocenie postaw i zachowań przedsiębiorczych brane są pod uwagę wykonywane przez uczniów projekty, rozwiązywane studia przypadków oraz prezentacje na zadany temat.

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskieg…

28 Mar 2024 Powiat wspiera

„Co żyje i hasa na polach i w lasach Ziemi Lubelskiej”