Kolędobranie 2021

Występ podczas Kolędobrania 2021 Występ podczas Kolędobrania 2021 fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
(1 Głos)

W 2021 r. z powodu pandemii nie odbyło się tradycyjne „Kolędobranie” Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Podtrzymując jednak piękną polską tradycję wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek ROK, zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu pt. „Kolędowy czas”.

Koncert „Kolędowy czas” ma charakter wielopokoleniowy. „Witajcie ludkowie, radujcie się mili. Bóg wam się narodził, byście lepsi byli” – tymi słowami wprowadza do niego Marlena Stefaniak. Następnie usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu: Żanety Bieli, Gabrieli Ciemnej, Zenobii Kani, Bożeny Karwowskiej, Ewy Karwowskiej, Marioli Król, Marianny Ligęzy, Malwiny i Magdaleny Ostasz, Marleny Stefaniak, Igi Uss, Marka Chromika, Lecha Mazura, Łucji Sadowskiej oraz Jarosława Stefaniaka. Wystąpią też dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 (Zuzanna Sokołowska, Hanna Belniak, Weronika Bujek, Amalia Drapała i Zuzanna Sokołowska) pod opieką Marty Skowron, a także grupa „Kolektyw” w składzie: Szymon Gmur, Michał Łobacz, Przemysław Hałas, Jakub Gadamski i Jakub Obuchowski.

Koncert został zrealizowany z wielkim rozmachem, o co zatroszczyła się Aldona Sadowska. Jego klimat, wywołany wielobarwnym oświetleniem, był zasługą Andrzeja Króla, natomiast o dźwięk zatroszczył się Tomasz Domański. Rejestracją koncertu i jego montażem zajął się Michał Maliszewski. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 26 styczeń 2021 07:43

Promocja albumu „Cela więzienna to żywy grób”
Szczepienia obłożnie chorych pacjentów w domach

Szczepienia obłożnie chorych pacjen…