Powiat Radzyński wspólnie z miastem i gminami z terenu powiatu opracuje strategię rozwoju ponadlokalnego

Budynek Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim Budynek Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

28 stycznia br. podczas XXIX sesji Rady Powiatu, która odbyła się w trybie zdalnym radni przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Powiatu Radzyńskiego do porozumienia, mającego na celu opracowanie strategii rozwoju ponadlokalnego.

- Takie strategie są opracowywane przez większość samorządów lokalnych. Jednostka samorządu terytorialnego, która ma opracowaną strategię rozwoju ponadlokalnego, jeżeli będzie aplikowała o środki zewnętrze w następnej perspektywie unijnej, będzie miała możliwość otrzymania dodatkowych punktów z tego tytułu. Zarząd Powiatu uważa, że skoro ogromna większość samorządów z naszego powiatu w takim porozumieniu uczestniczy, to chcemy by Powiat Radzyński też w tym ubrał udział – mówił Starosta Szczepan Niebrzegowski.

Na terenie Powiatu Radzyńskiego takie porozumienie zawarło Miasto Radzyń Podlaski, a także wszystkie gminy powiatu z wyjątkiem Kąkolewnicy, a więc: Borki, Czemierniki, Komarówka Podlaska, Radzyń Podlaski, Ulan Majorat i Wohyń.

Ostatnio modyfikowany piątek, 05 luty 2021 13:11

Promocja albumu „Cela więzienna to żywy grób”
Szczepienia obłożnie chorych pacjentów w domach

Szczepienia obłożnie chorych pacjen…