Dotacja na trzy duże inwestycje drogowe została przyznana!

Plakat Plakat Urząd Wojewódzki w Lublinie
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na inwestycje drogowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejne duże dotacje pozwolą wykonać inwestycje jakie zostały zaplanowane przez Zarząd Powiatu Radzyńskiego. Nasz samorząd otrzyma wsparcie w kwocie ponad 31,5 mln złotych! Jest to 70% dofinansowania do planowanych inwestycji drogowych.

Dzięki tej dotacji zostaną przebudowane następujące odcinki:

• Droga powiatowa nr 1227L na odcinku Marynin – Branica - Wohyń
  • Droga powiatowa nr 1208L Białka – Płudy – Główne
  • Droga powiatowa nr 1226L na odcinku od drogi krajowej nr 63 przez Radzyń Podl. - Zabiele – Paszki aż do drogi krajowej nr 19.

Tabela

Ponadto z terenu naszego powiatu dotacje otrzymały:

1. Gmina Komarówka Podlaska na przebudowę drogi gminnej nr 101782 L (ul. Wojska Polskiego) w Komarówce - 807 374,00 zł,
  2. Gmina Czemierniki na budowę drogi na osiedlu w Czemiernikach - 277 846,00 zł,
  3. Gmina Wohyń na przebudowę drogi gminnej nr 101860L w miejscowości Kuraszew - 108 280,00 zł.

Tabela

Samorządy Powiatu Radzyńskiego Serdecznie Dziękują Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Panu Premierowi Jackowi Sasinowi oraz Panu Wojewodzie Lechowi Sprawce za okazaną pomoc.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 22 kwiecień 2021 08:21

Dzień Pielęgniarek