Podpisana umowa na dofinansowanie inwestycji drogowych

Podpisana umowa na dofinansowanie inwestycji drogowych (©)KatarzynaLink/LUW
Opublikowane w Wiadomości

7 maja 2021 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji drogowych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Symboliczny czek opiewa na całkowitą kwotę dofinansowania: 31 543 674,40 zł.

Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokryją 70 % wartości inwestycji.
Na wkład Beneficjenta składają się po 50 % fundusze Powiatu Radzyńskiego a także wsparcie Miasta Radzyń Podlaski oraz Gmin Radzyń Podlaski i Wohyń na drogi położone na ich terenie.

Jeszcze w tym roku rozpoczną się roboty drogowe dofinansowanych inwestycji:

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1208L od drogi krajowej nr 19 Białka-Płudy-Główne od km 0+000 do km 9+285 - łączny koszt to ponad 16,5 mln zł.
2. Przebudowa drogi powiatowej nr 1227L na odcinku Marynin-Wohyń od km 0+081 do km 10+966 - łączny koszt to prawie 17,5 mln zł.
3. Przebudowa drogi powiatowej nr 1226L na odcinku od drogi krajowej nr 63 – Zabiele – Paszki – do drogi krajowej nr 19 - łączny koszt to ponad 11 mln zł.

Fot. Zasoby LUW

Ostatnio modyfikowany piątek, 21 maj 2021 06:25

Sprawozdanie z pracy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim

Sprawozdanie z pracy Samodzielnego …