Pszczoła to skarb!

Dzieci przebrane za pszczoły Dzieci przebrane za pszczoły fot. Anna Pasek
Opublikowane w Powiat wspiera

19 czerwca 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu odbyło się uroczyste podsumowanie XI Powiatowego Konkursu „Pszczoła to skarb” organizowanego przez Prezesa Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu, Starostę Radzyńskiego, Wójta Gminy Wohyń, Dyrektora Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Wohyniu.

Celem Konkursu było promowanie oraz rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych wrażliwości przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wielorakim znaczeniem pszczół.

Tematyka prac miała nawiązywać do biologii pszczoły oraz jej znaczenia w przyrodzie, gospodarce, medycynie i literaturze.

Prace można było zgłaszać w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolak, junior, młodzik i senior.

Nagrody i wyróżnienia ufundował Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Ostatnio modyfikowany środa, 23 czerwiec 2021 07:03

Dzień Edukacji Narodowej 2021

15 Paź 2021 Wiadomości ze Starostwa

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Gmin i Powiatu Radzyńskiego